Zabawa w miasto 2022 zakończona

Dzięki długoletniej, prowadzonej z sukcesem współpracy powiatu słupskiego z partnerskim niemieckim powiatem Herzogtum Lauenburg i organizacją Kreisjugendring Herzogtum Lauenburg e.V. 20 dzieci z gmin: Potęgowo, Damnica, Kobylnica i Kępice, wraz z opiekunami, wzięło udział w dziesięciodniowej „Zabawie w miasto – Stadtspiel 2022” w miejscowości Mölln.

W ramach projektu młodzież, zamieszkała wraz z swoimi niemieckimi rówieśnikami w miasteczku namiotowym zwanym „Tillhausen”, zarządzanym przez same dzieci. Codziennie uczestnicy pracowali na warsztatach zarabiając tzw. „Till-Tallary” - walutę miasteczka, a za wypracowany zysk mogli zakupić produkowane w mieście towary i oferowane usługi.
W Tillhausen odbyły się również wybory władz miasteczka, dokładnie tak jak dzieje się to w świecie dorosłych. Udział młodych mieszkańców powiatu w „Zabawie w miasto” umożliwia im poznanie podstawowych zasad demokracji.

Projekt dofinansowany przez Deutsch-Polnisches Jugendwerk - Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży
Fot.: KJR Herzogtum Lauenburg Lotti Allen /Jannik Wenck / Starostwo w Słupsku

Olimpiada dla Seniorów - etap powiatowy

Zapraszamy Seniorów z powiatu słupskiego do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Obywatelskiej "Senior Obywatel 2022/2023". Etap powiatowy zostanie przeprowadzony przez Starostwo Powiatowe w Słupsku we wrześniu br.

78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Aby oddać hołd Bohaterom Powstania przy Pomniku Powstańców Warszawskich w Słupsku odbyły się uroczystości 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego z udziałem władz samorządowych, środowisk kombatanckich, przedstawicieli wojska i służb mundurowych oraz mieszkańców.

Droga nr 1147G od skrzyżowania z DW208 do Ciecholubia przebudowana

Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej nr 1147G od skrzyżowania z DW208 (Osowo) do Ciecholubia, która objęła odcinek ponad 5 km.