Zaproszenie na V sesję Rady Powiatu Słupskiego

Przewodniczący Rady Powiatu Słupskiego Jan Olech zaprasza na V sesję Rady Powiatu Słupskiego, którą zwołuje zgodnie z art. 15 ust. 7 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2024 r., poz. 107) na dzień 23 lipca  2024 roku, o godz. 1300 (wtorek), w Starostwie Powiatowym w Słupsku, z następującym porządkiem obrad:

1. Otwarcie sesji.

2. Stwierdzenie kworum.

3. Podjęcie uchwał:

1. w sprawie powierzenia prowadzenia zadania publicznego z zakresu zarządzania drogą powiatową - ulicą Mikołaja Kopernika w Ustce leżącą w ciągu drogi powiatowej Nr 1197G;
  2.  w sprawie zmian w budżecie Powiatu Słupskiego na 2024 rok;
  3. w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Słupskiego;
  4. w sprawie emisji obligacji oraz określenia zasad ich zbywania, nabywania i wykupu.

4. Zakończenie sesji.

Inwentaryzacja i koncepcja rozwoju tras rowerowych na terenie powiatu zakończona

W związku ze zrealizowanym przez samorząd powiatowy zadaniem pod nazwą „Inwentaryzacja i koncepcja rozwoju tras rowerowych na terenie powiatu słupskiego”, dofinansowanym w ramach Rządowego Programu na rzecz zwiększania szans rozwojowych Ziemi Słupskiej na lata 2019-2026, przedstawiamy Państwu koncepcję rozwoju tras rowerowych na terenie powiatu słupskiego.

Wyróżnienie Starosty Słupskiego „Daję Radość” 2024

Do 18 września br. można zgłaszać kandydatów do Honorowego Wyróżnienia Starosty Słupskiego „Daję Radość” – 2024. Wyróżnienie każdego roku trafia do osób, stowarzyszeń, firm, instytucji oraz organizacji i innych podmiotów, które swoją działalnością aktywnie wspierają osoby z niepełnosprawnościami na terenie powiatu słupskiego. Jest ono szczególną formą podziękowania za wyjątkową empatię, życzliwość i bezinteresowność.

Stypendia za wyniki w nauce wręczone

Na krótko przed rozpoczęciem roku szkolnego w słupskim Starostwie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Starosty Słupskiego za wysokie wyniki i szczególne osiągnięcia w nauce.