Przejdź do treści
Dofinansowanie z budżetu państwa
Projekty unijne
Fundusz dróg samorządowych
30.06
2022

Zarząd Powiatu z absolutorium za 2021 rok

 

W czwartek, 30 czerwca br., odbyła się XLIII Sesja Rady Powiatu Słupskiego. Najważniejszym punktem dzisiejszego posiedzenia było udzielenie absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Powiatu za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.

Radni rozpatrzyli również raport o stanie Powiatu za rok 2021. W tym okresie przede wszystkim realizowane były działania inwestycyjne, w tym przebudowa dróg powiatowych, czy zakończenie remontu pałacu w Damnicy. W tym trudnym roku pandemii samorząd powiatowy przeprowadził również szereg projektów w zakresie pomocy społecznej.

Raport przygotowany przez Zarząd Powiatu, został opracowany w celu przedstawienia najważniejszych działań, jakie miały miejsce w roku 2021. Obowiązek sporządzenia tego dokumentu został wprowadzony do regulacji ustrojowych samorządu Ustawą z dnia 11 stycznia 2018 r.

Po przedstawionej informacji z realizacji zeszłorocznego budżetu, radni poprzez głosowanie udzielili jednogłośnie absolutorium Zarządowi Powiatu.

Raport o stanie powiatu za rok 2022 – tutaj http://bip.powiat.slupsk.pl/dokumenty/menu/116

Prezentacja - raport w skrócie: https://prezi.com/view/JJEoeBNdd6267HEk9bqM/

 

 

01.08
2022

Olimpiada dla Seniorów - etap powiatowy

Zapraszamy Seniorów z powiatu słupskiego do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Obywatelskiej "Senior Obywatel 2022/2023". Etap powiatowy zostanie przeprowadzony przez Starostwo Powiatowe w Słupsku we wrześniu br.

01.08
2022

78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Aby oddać hołd Bohaterom Powstania przy Pomniku Powstańców Warszawskich w Słupsku odbyły się uroczystości 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego z udziałem władz samorządowych, środowisk kombatanckich, przedstawicieli wojska i służb mundurowych oraz mieszkańców.

01.08
2022

Droga nr 1147G od skrzyżowania z DW208 do Ciecholubia przebudowana

Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej nr 1147G od skrzyżowania z DW208 (Osowo) do Ciecholubia, która objęła odcinek ponad 5 km.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Deklaracja dostępności | Wykonanie i obsługa techniczna AlfaTV | Archiwum strony