Przejdź do treści
Dofinansowanie z budżetu państwa
Projekty unijne
Fundusz dróg samorządowych
03.06
2022

Zgłoszenia do V Festiwalu Zespołów Folklorystycznych „Ziemia Słupska” w Damnicy

Wkręć się w lato na folkową nutę! 25 czerwca w samo południe park przy pałacu w Damnicy rozbrzmi dźwiękami V Festiwalu Zespołów Folklorystycznych „Ziemia Słupska”. Centrum Kultury Powiatu Słupskiego przygotowuje w tym dniu moc atrakcji dla dzieci i dorosłych. W programie m.in. kiermasz kół gospodyń wiejskich (szczegóły poniżej), wystawy rękodzieła oraz warsztaty sztuki użytkowej (np. garncarstwo i tkactwo) prowadzone przez lokalnych artystów. W wydzielonej strefie dla dzieci będzie można się poczuć jak w dawnej wiosce – młodzi uczestnicy nauczą się, jak tworzyć z drewna piszczałki, łódki, gwizdki, grzechotki i klekotki. Biesiadnicy będą też mogli zwiedzić wnętrza XIX-wiecznego pałacu w Damnicy. Uwieńczeniem będzie występ gwiazdy festiwalu – zespołu LUNOVE, a po nim potańcówka biesiadników połączona ze wspólnym śpiewem.  

KONKURS KAPEL I ZESPOŁÓW LUDOWYCH
Gwoździem programu będzie konkurs, do udziału w którym zapraszamy zespoły i kapele ludowe z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Zgłoszenia w formie nagrań przyjmujemy do 12 czerwca 2022 r. na adres: impresariat@kultura.powiatslupsk.pl.
Regulamin i karta zgłoszenia z załącznikami do pobrania:
 
RODZINNY KONKURS PLASTYCZNY „ŻYCIE NA WSI” 
Rodziny z regionu mogą natomiast wykazać się kreatywnością w konkursie plastycznym „Życie na wsi”. Prace prosimy przesyłać na adres Centrum Kultury Powiatu Słupskiego do 13 czerwca 2022 r: 
ul. Janusza Korczaka 1
76-231 Damnica
 
 
KIERMASZ KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH
Koła gospodyń wiejskich z powiatu słupskiego zapraszamy do zgłaszania udziału w kiermaszu potraw regionalnych podczas V Festiwalu Zespołów Folklorystycznych „Ziemia Słupska”. Jeśli chcecie podzielić się swoimi przysmakami i zaprezentować piękne stroje, nie może Was zabraknąć! Wypełnione i podpisane karty zgłoszenia przyjmujemy na adres impresariat@kultura.powiatslupsk.pl. Liczba miejsc ograniczona, więc liczy się kolejność zapisów. 
Karta zgłoszenia udziału w kiermaszu do pobrania:
 
Kontakt do koordynatora: impresariat@kultura.powiatslupsk.pl / 59 844 57 58 
 
 
01.07
2022

Nowy numer Biuletynu już dostępny

Zachęcamy do zapoznania się z bieżącymi informacjami z regionu

30.06
2022

Zarząd Powiatu z absolutorium za 2021 rok

30 czerwca br. odbyła się XLIII Sesja Rady Powiatu Słupskiego. Najważniejszym punktem dzisiejszego posiedzenia było udzielenie absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Powiatu za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.

30.06
2022

Nad morze czy jezioro komunikacją zbiorową

Samorząd powiatowy, wzorem roku ubiegłego, we współpracy z operatorem PKS Słupsk SA, przygotował bogatą ofertę wakacyjnych połączeń autobusowych na tegoroczny sezon letni.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Deklaracja dostępności | Wykonanie i obsługa techniczna AlfaTV | Archiwum strony