Logo Biuletyn Informacji Publicznej

Konkurs „Nie daj szansy AIDS – młodzi bez HIV”

Zapraszamy uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu słupskiego do udziału w organizowanej cyklicznie Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy na temat HIV/AIDS pod hasłem „Nie daj szansy AIDS – młodzi bez HIV”, a także do udziału w konkursie na plakat promujący bezpieczne zachowania i odpowiedzialność w profilaktyce HIV/AIDS.

Celem Olimpiady i konkursu jest zwrócenie uwagi młodzieży na tematykę zakażeń wirusem HIV i chorobą AIDS. Chcemy, by młodzi ludzie wiedzieli jakie są zagrożenia zdrowotne wynikające z zakażenia, oraz by promowali wśród rówieśników odpowiedzialność za zdrowie własne i innych osób.

Olimpiada podzielona jest na dwa etapy - szkolny i powiatowy. W pierwszym zainteresowane szkoły wyłonią dwóch laureatów i zgłoszą ich do etapu powiatowego. Drugi etap odbędzie się 4 grudnia br. w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku, gdzie najlepsi uczestnicy etapu szkolnego będą rozwiązywać test wielokrotnego wyboru.

W konkursie na plakat koordynatorzy etapu szkolnego zgłoszą do Starostwa najlepsze prace, które będą oceniane przez powołaną komisję konkursową.

Laureaci Olimpiady oraz autorzy najlepszych prac konkursowych otrzymają bony podarunkowe o wartości 250 zł, 200 zł i 150 zł, w zależności od zajętego miejsca.

Poniżej zamieszczamy regulamin wraz z kartą zgłoszenia udziału w olimpiadzie i konkursie.

Regulamin z kartą uczestnictwa

Deklaracja dostępności | Wykonanie i obsługa techniczna AlfaTV