Przejdź do treści
Logo Biuletyn Informacji Publicznej
Projekty Unijne
02.12
2019

VI Pomorski Festiwal Piosenki Marynistycznej „Marina 2019”

W Kobylnicy zakończył się VI Pomorski Festiwal Piosenki Marynistycznej „Marina 2019” pod patronatem Starosty Słupskiego.

Do konkursowych zmagań przystąpiło 21 solistów oraz 9 zespołów ze szkół podstawowych i placówek kultury z województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Konkurs ma na celu propagowanie tradycji morskiej w piosence, rozwijanie zainteresowań muzycznych młodzieży, wspieranie działań w ramach Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej, czy też prezentację utworów najbardziej wartościowych pod względem artystycznym.

Jury w składzie: Roman Seta (przewodniczący); Maciej Kozakiewicz (członek jury); Anna Bielecka (sekretarz jury) oceniało uczestników w kategoriach soliści i zespoły z podziałem na dwie grupy wiekowe.

Oto laureaci Festiwalu:

KATEGORIA SOLIŚCI KLASY 1 – 4 SP

I miejsce: Zofia Janikowska – MDK Słupsk (opiekun: Bogusława Plebanek)

II miejsce: Julia Janczak – MDK Słupsk (opiekun: Bogusława Plebanek)

III miejsce: Maria Janczak – MDK Słupsk (opiekun: Bogusława Plebanek)

 

KATEGORIA ZESPOŁY SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY 1 – 4 SP

I miejsce: Zespół Figielek – DK Ustka (opiekun: Mariola Wólczyńska)

II miejsca: Zespół Marzenie – SP 2 Słupsk (opiekun Anna Pietruszewska)

III miejsce: Zespół Nutki – SP Bierkowo (opiekun Paula Wesołowska-Szmajda)

 

KATEGORIA SOLIŚCI kl. 5 - 8 SP

I miejsce: Katarzyna Gumbis – SP 1 Ustka (opiekun: Karina Werra)

III miejsce: Roksana Garbolińska – SP Bierkowo (opiekun: Krzysztof Plebanek)

III miejsce: Nikola Smutek – ZS-P Słupsk (opiekun: Karolina Machutta-Gałązka)

 

Wyróżnienia:

•Julia Owsiuk – GOK Główczyce (opiekun: Rafał Przybyło)

•Krzysztof Paczkowski – PSM Sławno (opiekun: Bogumił Płachecki),

•Paulina Bąbelek – SP 1 Ustka (opiekun Karina Werra),

•Wiktoria Orczyk – SP Biesowice (opiekun: Tamara Serbaluk),

•Kalina Marczuk – ZS-P Słupsk (opiekun: Karolina Machutta-Gałązka),

 

KATEGORIA ZESPOŁY kl. 5 - 8 SP

 

I miejsce: Zespół Prymka – SP 1 Ustka (opiekun: Karina Werra)

II miejsce: Zespół Andante – DK Ustka (opiekun: Mariola Wólczyńska)

Wyróżnienia:

•Zespół Tęcza – SP 8 Słupsk (opiekun: Karolina Krawiec),

•Zespół Atrip – ZS-P Smołdzino (opiekun: Ryszard Pałucki),

•Zespół Abracadabra – SP 9 Rumia (opiekun: Ewa Wodniczak)

 

Nagrody - wyróżnienia dla opiekunów otrzymali:

1.Rafał Przybyło – SP Kobylnica

2.Bogusława Plebanek – MDK Słupsk

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Deklaracja dostępności | Wykonanie i obsługa techniczna AlfaTV