Z pomocą partnerom na Ukrainie

Trzy transporty z darami wysłały już do Ukrainy władze powiatu słupskiego. W ten sposób chcą pomóc osobom, które zostały w ogarniętym wojną kraju.  Pierwszy transport, zawierający agregaty prądotwórcze, mleko w proszku, filtry i wkłady sznurkowe do wody, pościel oraz artykuły medyczne, lecznicze i opatrunkowe, wyjechał ze Słupska jeszcze w drugim tygodniu marca. Dary, zakupione dzięki funduszom z rezerwy starosty na zarządzanie kryzysowe, trafiły do Kijowa oraz partnerskiego rejonu różyszczeńskiego w obwodzie wołyńskim.

Kolejne ciężarówki z darami wyjechały do Ukrainy 23 marca. Tym razem w samochodach były m.in. koce, łóżka, pościel i śpiwory. Część z nich trafiła do Słupska od partnerskiego niemieckiego powiatu Herzogtum Lauenburg. Niemieccy partnerzy przysłali aż dwie ciężarówki pełne darów. Część z nich przeznaczono na pomoc uchodźcom, którzy przyjechali do Słupska. Dla przybywających do powiatu słupskiego uchodźców zostawiono też dary, jakie do starostwa trafiły z Anglii, mi.in. pampersy, chusteczki nawilżane, itp.

Trzeci transport wyruszył 14 kwietnia. Zawierał artykuły, o które prosili partnerzy z rejonu różyszczeńskiego m.in. żywność, środki higieny osobistej, chemię, jednorazowe pieluchy oraz dwieście łóżek wraz z materacami i pościelą dla szpitala w Kijowie.

Artykuł z podziękowaniami partnerów z Ukrainy (tekst oryginalny)
 Tłumaczenie artykułu na język polski