Przejdź do treści
Dofinansowanie z budżetu państwa
Projekty unijne
Fundusz dróg samorządowych
22.01
2024

23 stycznia to Dzień bez Opakowań Foliowych

23 stycznia obchodzimy w Polsce Dzień bez Opakowań Foliowych.

Dzień ten to dobra okazja, aby zastanowić się, jak zmienić codzienne nawyki, by zużywać mniej plastikowych opakowań jednorazowych  i tym samym generować mniej odpadów.

Produkcja jednej torebki trwa mniej niż sekundę, każda z nich służy nam średnio około 20 minut ale jej rozkład może zająć nawet 400 lat. Według ostatnich badań statystycznych każdy Polak w ciągu roku korzysta z około 490 foliowych torebek jednorazowych. Rocznie na wysypiska w Polsce trafia około 55 tysięcy ton odpadów z torebek foliowych, podobna ilość wyrzucana jest do oceanów, zatruwając i zabijając żyjące tam zwierzęta. Dla zwierząt żyjących na lądzie plastikowa torba może stać się pułapką jak i zagrożeniem dla życia. Walka z obecnie narastającym plastikiem jest bardzo trudna a problem staje się coraz poważniejszy.

Z okazji Dnia bez Opakowań Foliowych i promocji rozwiązań sprzyjających ochronie przyrody, mieszkańcy powiatu słupskiego, którzy w tym dniu będą załatwiali sprawy w Biurze Obsługi Mieszkańców (pokój 01) w Starostwie Powiatowym w Słupsku, otrzymają bawełnianą ekotorbę na codzienne zakupy. Uwaga! Ilość toreb jest ograniczona.

Zastępując reklamówki foliowe torbami wielokrotnego użytku możemy przyczynić się do znaczącego ograniczenia odpadów z tworzywa sztucznego w naszym środowisku.

 

 

29.02
2024

Akcja profilaktyczna dla mieszkańców

Już 13 marca br., wraz z nadejściem wiosny, ruszy pierwsza w tym roku akcja profilaktyczna zorganizowana przez samorząd Powiatu Słupskiego, która będzie miała na celu przebadanie mieszkańców powiatu w kierunku chorób czerniaka.

23.02
2024

Kulturalna Wiosna w Powiatem Słupskim

Czy tak jak my z niecierpliwością wyczekujecie wiosny? Jeśli tak, to mamy dla Was ekscytującą wiadomość! Razem z Centrum Kultury Powiatu Słupskiego ruszamy z niezwykłym projektem "Kulturalna wiosna z Powiatem Słupskim".

20.02
2024

Zaproszenie na LXVI sesję Rady Powiatu Słupskiego

Przewodniczący Rady Powiatu Jan Olech zaprasza na LXVI sesję Rady Powiatu Słupskiego, którą zwołuje zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2022 r., poz.1526, z późn. zm.), na dzień 27 lutego 2024 roku, godz. 13.00, w sali konferencyjnej nr 202 Starostwa Powiatowego w Słupsku, ul. Szarych Szeregów 14.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Deklaracja dostępności | Wykonanie i obsługa techniczna AlfaTV | Archiwum strony