Przejdź do treści
Dofinansowanie z budżetu państwa
Projekty unijne
Fundusz dróg samorządowych
22.01
2024

23 stycznia to Dzień bez Opakowań Foliowych

23 stycznia obchodzimy w Polsce Dzień bez Opakowań Foliowych.

Dzień ten to dobra okazja, aby zastanowić się, jak zmienić codzienne nawyki, by zużywać mniej plastikowych opakowań jednorazowych  i tym samym generować mniej odpadów.

Produkcja jednej torebki trwa mniej niż sekundę, każda z nich służy nam średnio około 20 minut ale jej rozkład może zająć nawet 400 lat. Według ostatnich badań statystycznych każdy Polak w ciągu roku korzysta z około 490 foliowych torebek jednorazowych. Rocznie na wysypiska w Polsce trafia około 55 tysięcy ton odpadów z torebek foliowych, podobna ilość wyrzucana jest do oceanów, zatruwając i zabijając żyjące tam zwierzęta. Dla zwierząt żyjących na lądzie plastikowa torba może stać się pułapką jak i zagrożeniem dla życia. Walka z obecnie narastającym plastikiem jest bardzo trudna a problem staje się coraz poważniejszy.

Z okazji Dnia bez Opakowań Foliowych i promocji rozwiązań sprzyjających ochronie przyrody, mieszkańcy powiatu słupskiego, którzy w tym dniu będą załatwiali sprawy w Biurze Obsługi Mieszkańców (pokój 01) w Starostwie Powiatowym w Słupsku, otrzymają bawełnianą ekotorbę na codzienne zakupy. Uwaga! Ilość toreb jest ograniczona.

Zastępując reklamówki foliowe torbami wielokrotnego użytku możemy przyczynić się do znaczącego ograniczenia odpadów z tworzywa sztucznego w naszym środowisku.

 

 

18.06
2024

Zaproszenie na IV sesję Rady Powiatu Słupskiego

Przewodniczący Rady Powiatu Słupskiego Jan Olech zaprasza na IV sesję Rady Powiatu Słupskiego, którą zwołuje zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym na dzień 25 czerwca 2024 roku, godz. 13.00 (wtorek), w sali konferencyjnej nr 202 Starostwa Powiatowego w Słupsku

17.06
2024

Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek OSP za nami

Na stadionie sportowym w Główczycach (gmina Główczyce) odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek OSP zorganizowane przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Słupsku, Komendę Miejską PSP w Słupsku i Gminę Główczyce.

12.06
2024

Umowy na modernizację dróg powiatowych podpisane

Na konferencji prasowej z udziałem starosty słupskiego, wicestarosty, członków Zarządu Powiatu, dyrektora ZDP i przedstawicieli wykonawców POL-DRÓG Gdańsk Sp. z o.o. i Furges Sp. z o.o podpisano umowy na zadanie pod nazwą „Modernizacja dróg powiatowych na terenie Powiatu Słupskiego”, dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Deklaracja dostępności | Wykonanie i obsługa techniczna AlfaTV | Archiwum strony