Akcja profilaktyczna dla mieszkańców

Już w marcu br., wraz z nadejściem wiosny, ruszy pierwsza w tym roku akcja profilaktyczna zorganizowana przez samorząd Powiatu Słupskiego, która będzie miała na celu przebadać mieszkańców powiatu w kierunku chorób czerniaka.

Bezpłatne badania, adresowane do osób w każdym wieku, będą wykonywane przez dwa tygodnie w tzw. dermobusie – mobilnym punkcie medycznym, który dotrze do wszystkich gmin powiatu słupskiego. Uwzględniając prośby uczestników akcji profilaktycznych z lat ubiegłych badania będą odbywały się w godzinach od 11 do 17.

Planowana w marcu akcja, zostanie sfinansowana ze środków powiatu słupskiego i przeprowadzona będzie we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Słupsku, słupskim Centrum Zdrowia Salus, Polskim Towarzystwem Stomijnym Pol-ilko, Amazonkami Słupsk i Pomorskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ.

Dokładny harmonogram akcji w poszczególnych gminach zostanie podany na stronie powiatu oraz na profilu Facebook-owym „Morski Powiat Słupski” w lutym br. Zachęcamy do śledzenia informacji na stronie www.powiat.slupsk.pl  i udziału w tegorocznych akcjach profilaktycznych. Nie ma nic bardziej cennego niż nasze zdrowie. Badajmy się zatem, by zapobiegać!

Należy pamiętać, że czerniak złośliwy to niebezpieczny nowotwór skóry. Chociaż objawy czerniaka łatwo rozpoznać, to często jednak bywają bagatelizowane. Jeśli na skórze pojawiają się nowe znamiona, narośla, przebarwienia lub zmiany w już istniejących pieprzykach, jest to sygnał, aby jak najszybciej skonsultować się ze specjalistą.

Zaproszenie na IV sesję Rady Powiatu Słupskiego

Przewodniczący Rady Powiatu Słupskiego Jan Olech zaprasza na IV sesję Rady Powiatu Słupskiego, którą zwołuje zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym na dzień 25 czerwca 2024 roku, godz. 13.00 (wtorek), w sali konferencyjnej nr 202 Starostwa Powiatowego w Słupsku

Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek OSP za nami

Na stadionie sportowym w Główczycach (gmina Główczyce) odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek OSP zorganizowane przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Słupsku, Komendę Miejską PSP w Słupsku i Gminę Główczyce.

Umowy na modernizację dróg powiatowych podpisane

Na konferencji prasowej z udziałem starosty słupskiego, wicestarosty, członków Zarządu Powiatu, dyrektora ZDP i przedstawicieli wykonawców POL-DRÓG Gdańsk Sp. z o.o. i Furges Sp. z o.o podpisano umowy na zadanie pod nazwą „Modernizacja dróg powiatowych na terenie Powiatu Słupskiego”, dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.