Akcja profilaktyczna dla mieszkańców

Już w marcu br., wraz z nadejściem wiosny, ruszy pierwsza w tym roku akcja profilaktyczna zorganizowana przez samorząd Powiatu Słupskiego, która będzie miała na celu przebadać mieszkańców powiatu w kierunku chorób czerniaka.

Bezpłatne badania, adresowane do osób w każdym wieku, będą wykonywane przez dwa tygodnie w tzw. dermobusie – mobilnym punkcie medycznym, który dotrze do wszystkich gmin powiatu słupskiego. Uwzględniając prośby uczestników akcji profilaktycznych z lat ubiegłych badania będą odbywały się w godzinach od 11 do 17.

Planowana w marcu akcja, zostanie sfinansowana ze środków powiatu słupskiego i przeprowadzona będzie we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Słupsku, słupskim Centrum Zdrowia Salus, Polskim Towarzystwem Stomijnym Pol-ilko, Amazonkami Słupsk i Pomorskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ.

Dokładny harmonogram akcji w poszczególnych gminach zostanie podany na stronie powiatu oraz na profilu Facebook-owym „Morski Powiat Słupski” w lutym br. Zachęcamy do śledzenia informacji na stronie www.powiat.slupsk.pl  i udziału w tegorocznych akcjach profilaktycznych. Nie ma nic bardziej cennego niż nasze zdrowie. Badajmy się zatem, by zapobiegać!

Należy pamiętać, że czerniak złośliwy to niebezpieczny nowotwór skóry. Chociaż objawy czerniaka łatwo rozpoznać, to często jednak bywają bagatelizowane. Jeśli na skórze pojawiają się nowe znamiona, narośla, przebarwienia lub zmiany w już istniejących pieprzykach, jest to sygnał, aby jak najszybciej skonsultować się ze specjalistą.

Obchody jubileuszu 30. lecia 7 Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku

7 Brygada Obrony Wybrzeża im gen. bryg. Stanisława Grzmota - Skotnickiego świętuje dziś 30-lecie istnienia.

Otwarcie na nowo biblioteki miejskiej, projekt pt. "Biblioteka bez granic"

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku została ponownie otwarta po modernizacji zrealizowanej w ramach projektu „Biblioteka bez barier'

Święto Komendy Miejskiej Policji oraz Szkoły Policji w Słupsku

W mijającym tygodniu policjanci i pracownicy Komenda Miejska Policji w Słupsku i Szkoła Policji w Słupsku obchodzili swoje święto.