Akcja profilaktyczna dla mieszkańców

Już w marcu br., wraz z nadejściem wiosny, ruszy pierwsza w tym roku akcja profilaktyczna zorganizowana przez samorząd Powiatu Słupskiego, która będzie miała na celu przebadać mieszkańców powiatu w kierunku chorób czerniaka.

Bezpłatne badania, adresowane do osób w każdym wieku, będą wykonywane przez dwa tygodnie w tzw. dermobusie – mobilnym punkcie medycznym, który dotrze do wszystkich gmin powiatu słupskiego. Uwzględniając prośby uczestników akcji profilaktycznych z lat ubiegłych badania będą odbywały się w godzinach od 11 do 17.

Planowana w marcu akcja, zostanie sfinansowana ze środków powiatu słupskiego i przeprowadzona będzie we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Słupsku, słupskim Centrum Zdrowia Salus, Polskim Towarzystwem Stomijnym Pol-ilko, Amazonkami Słupsk i Pomorskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ.

Dokładny harmonogram akcji w poszczególnych gminach zostanie podany na stronie powiatu oraz na profilu Facebook-owym „Morski Powiat Słupski” w lutym br. Zachęcamy do śledzenia informacji na stronie www.powiat.slupsk.pl  i udziału w tegorocznych akcjach profilaktycznych. Nie ma nic bardziej cennego niż nasze zdrowie. Badajmy się zatem, by zapobiegać!

Należy pamiętać, że czerniak złośliwy to niebezpieczny nowotwór skóry. Chociaż objawy czerniaka łatwo rozpoznać, to często jednak bywają bagatelizowane. Jeśli na skórze pojawiają się nowe znamiona, narośla, przebarwienia lub zmiany w już istniejących pieprzykach, jest to sygnał, aby jak najszybciej skonsultować się ze specjalistą.

Akcja profilaktyczna dla mieszkańców

Już 13 marca br., wraz z nadejściem wiosny, ruszy pierwsza w tym roku akcja profilaktyczna zorganizowana przez samorząd Powiatu Słupskiego, która będzie miała na celu przebadanie mieszkańców powiatu w kierunku chorób czerniaka.

Kulturalna Wiosna w Powiatem Słupskim

Czy tak jak my z niecierpliwością wyczekujecie wiosny? Jeśli tak, to mamy dla Was ekscytującą wiadomość! Razem z Centrum Kultury Powiatu Słupskiego ruszamy z niezwykłym projektem "Kulturalna wiosna z Powiatem Słupskim".

Zaproszenie na LXVI sesję Rady Powiatu Słupskiego

Przewodniczący Rady Powiatu Jan Olech zaprasza na LXVI sesję Rady Powiatu Słupskiego, którą zwołuje zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2022 r., poz.1526, z późn. zm.), na dzień 27 lutego 2024 roku, godz. 13.00, w sali konferencyjnej nr 202 Starostwa Powiatowego w Słupsku, ul. Szarych Szeregów 14.