Przejdź do treści
Dofinansowanie z budżetu państwa
Projekty unijne
Fundusz dróg samorządowych
28.04
2023

Nowe autobusy przekazane przez samorząd powiatowy do PKS Słupsk

 

Powiat słupski, będący organizatorem publicznego transportu zbiorowego, zakupił cztery nowoczesne, klimatyzowane pojazdy IVECO BUS typ CBLE 4/00 Crossway LE Line 13, o pojemności minimum 80 pasażerów, które spełniają bardzo wysoką normę emisji spalin Euro VI E, posiadają monitoring, system informacji pasażerskiej, system automatycznego gaszenia pożaru w komorze silnika, ładowarki USB oraz oznakowanie w języku Braille'a.

Zakupione od spółki ABP BUS & COACH pojazdy Zarząd Powiatu Słupskiego przekazał oficjalnie prezesowi PKS Słupsk podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Ich zakup był możliwy dzięki pozyskanym środkom z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja trzecia PGR (kwota: 3 920 000,00 zł). Wkład własny powiatu wyniósł: 1 078 228,00 zł.

Dzięki tej inwestycji mieszkańcy powiatu będą mogli jeszcze wygodniej i bezpieczniej podróżować po regionie słupskim na liniach użyteczności publicznej.

 

 

 

 

02.06
2023

Słupska Akademia stała sie Uniwersytetem Pomorskim

Od 1 czerwca br. słupska Uczelnia zmieniła status i oficjalnie przekształciła się z Akademii na Uniwersytet Pomorski w Słupsku.

01.06
2023

III miejsce w Rankingu Powiatów

Starosta słupski odebrał symboliczną statuetkę i list gratulacyjny za zajęcie przez samorząd powiatu słupskiego trzeciego miejsca w Rankingu Powiatów Polskich 2022 w kategorii powiatów od 60 tys. do 120 tys. mieszkańców.

30.05
2023

IV Powiatowa Olimpiada Pierwszej Pomocy dla młodzieży szkolnej zakończona

Ponad 20 szkół z powiatu słupskiego i miasta Słupska wzięło udział w finałowych konkurencjach IV Powiatowej Olimpiady Pierwszej Pomocy dla młodzieży szkolnej, zorganizowanych na terenie Zespółu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Deklaracja dostępności | Wykonanie i obsługa techniczna AlfaTV | Archiwum strony