Przejdź do treści
Dofinansowanie z budżetu państwa
Projekty unijne
Fundusz dróg samorządowych
25.04
2023

Podsumowanie LV sesji Rady Powiatu Słupskiego

 

Za nami kwietniowa sesja Rady Powiatu Słupskiego, na której radni zdecydowali o:

- udzieleniu pomocy finansowej Gminom powiat w ramach „Programu dofinansowania ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu słupskiego na 2023 r.”;
- przyjęciu od Wojewody Pomorskiego zadań publicznych z zakresu administracji rządowej związanych z przeprowadzeniem kwalifikacji wojskowej i
- określili zadania, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, zmieniając jednocześnie uchwałę Nr LIII/507/2023 Rady Powiatu Słupskiego z dnia 28 marca 2023 roku.
 
Ponadto samorządowcy zapoznali się z informacją:
- Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Słupsku o stanie bezpieczeństwa sanitarnego na terenie powiatu słupskiego w 2022 roku oraz Powiatowego Lekarza Weterynarii w Słupsku o stanie sanitarno-weterynaryjnym na terenie powiatu słupskiego za 2022 roku
- o wykonaniu planu finansowego dla wydzielonego rachunku dochodów i wydatków, na którym gromadzone są środki Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 na dzień 31 grudnia 2022 roku.
- o wykonaniu planu finansowego dla wydzielonego rachunku dochodów i wydatków, na którym gromadzone są środki „Funduszu Pomocy” na rzecz pomocy Ukrainie na dzień 31 grudnia 2022 roku.
 
 
 
 
 
02.06
2023

Słupska Akademia stała sie Uniwersytetem Pomorskim

Od 1 czerwca br. słupska Uczelnia zmieniła status i oficjalnie przekształciła się z Akademii na Uniwersytet Pomorski w Słupsku.

01.06
2023

III miejsce w Rankingu Powiatów

Starosta słupski odebrał symboliczną statuetkę i list gratulacyjny za zajęcie przez samorząd powiatu słupskiego trzeciego miejsca w Rankingu Powiatów Polskich 2022 w kategorii powiatów od 60 tys. do 120 tys. mieszkańców.

30.05
2023

IV Powiatowa Olimpiada Pierwszej Pomocy dla młodzieży szkolnej zakończona

Ponad 20 szkół z powiatu słupskiego i miasta Słupska wzięło udział w finałowych konkurencjach IV Powiatowej Olimpiady Pierwszej Pomocy dla młodzieży szkolnej, zorganizowanych na terenie Zespółu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Deklaracja dostępności | Wykonanie i obsługa techniczna AlfaTV | Archiwum strony