Przejdź do treści
Dofinansowanie z budżetu państwa
Projekty unijne
Fundusz dróg samorządowych
31.10
2023

Podsumowanie LXI sesji Rady Powiatu Słupskiego

 
31 października br. odbyła się LXI sesja Rady Powiatu Słupskiego, podczas której radni m.in.:
  • przyjęli Program współpracy powiatu słupskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2024 rok;
  • zdecydowali o wysokości opłat na 2024 r. za usunięcie pojazdu z drogi i jego parkowanie na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów powstałych w razie odstąpienia od usunięcia pojazdu oraz o wysokości opłat za usunięcie i przechowywanie statków lub innych obiektów pływających;
  • wyrazili zgodę na zawarcie umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego;
  • przyjęli pomoc finansową od gminy Kępice na realizację zadania pn. Przebudowa drogi powiatowej nr 1160G od granicy powiatu słupskiego w kierunku miejscowości Mzdówko (gmina Kępice).
 
Na październikowym posiedzeniu przyjęto również uchwały w sprawie diet radnych Powiatu Słupskiego oraz w sprawie ustalenia zasad zwrotu kosztów podróży służbowej radnego Powiatu Słupskiego. Radni zapoznali się też z informacją Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska o stanie środowiska na terenie powiatu słupskiego za 2022 rok.
 
 
sesja Rady w październiki 2023
 
 
18.06
2024

Zaproszenie na IV sesję Rady Powiatu Słupskiego

Przewodniczący Rady Powiatu Słupskiego Jan Olech zaprasza na IV sesję Rady Powiatu Słupskiego, którą zwołuje zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym na dzień 25 czerwca 2024 roku, godz. 13.00 (wtorek), w sali konferencyjnej nr 202 Starostwa Powiatowego w Słupsku

17.06
2024

Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek OSP za nami

Na stadionie sportowym w Główczycach (gmina Główczyce) odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek OSP zorganizowane przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Słupsku, Komendę Miejską PSP w Słupsku i Gminę Główczyce.

12.06
2024

Umowy na modernizację dróg powiatowych podpisane

Na konferencji prasowej z udziałem starosty słupskiego, wicestarosty, członków Zarządu Powiatu, dyrektora ZDP i przedstawicieli wykonawców POL-DRÓG Gdańsk Sp. z o.o. i Furges Sp. z o.o podpisano umowy na zadanie pod nazwą „Modernizacja dróg powiatowych na terenie Powiatu Słupskiego”, dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Deklaracja dostępności | Wykonanie i obsługa techniczna AlfaTV | Archiwum strony