Przejdź do treści
Dofinansowanie z budżetu państwa
Projekty unijne
Fundusz dróg samorządowych
16.03
2024

Rodzinny Piknik strażacki za nami

 

Za nami Rodzinny Piknik strażacki w Kobylnicy, który zgromadził licznych miłośników pożarnictwa. Na terenie przy Gminne Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy podziwiać można było aż 10 nowych wozów gaśniczych z OSP Gminy Redzikowo, Gminy Kobylnica, Gminy Damnica, Gminy Smołdzino, Gminy Ustka, Gminy Dębnica Kaszubska, Gminy Kępice, Gminy Potęgowo.

Mieszkańcy mogli skorzystać też z innych atrakcji, takich jak animacje w strażackim stylu i czytanie bajek przez strażaków dla najmłodszych oraz fotobudka, pokaz pierwszej pomocy, stoisko promocyjne Szkoły Policji a na nim alko i narkogogle oraz sprzęt do ochrony indywidualnej policjanta i grochówka.

Wydarzenie było finałem inwestycji przeprowadzonej przez Słupski Związek Powiatowo-Gminny, w skład którego wchodzą: Powiat Słupski i wszystkie Gminy powiatu słupskiego,  pod nazwą „Zakup taboru i modernizacja infrastruktury społecznej Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie Słupskiego Związku Powiatowo-Gminnego”.

Inwestycję podsumowali w imieniu Związku starosta słupski Paweł Lisowski oraz wójt Gminy Kobylnica Leszek Kuliński w obecności wójtów poszczególnych gmin oraz strażaków z jednostek OSP z terenu całego powiatu.

Inwestycja obejmowała dostawę:

- 5 ciężkich wozów ratowniczo-gaśniczych dla OSP Łupawa, Potęgowo, Gardna Wielka, Korzybie i Damnica

- 2 średnich wozów ratowniczo-gaśniczych dla OSP Wrząca i Motarzyno

- 3 lekkich wozów ratowniczo-gaśniczych dla OSP Gałęzinowo, Bukówka i Wierzchocino

- sprzętu strażackiego dla OSP z Gminy Ustka i Smołdzino (m.in. pralnice, suszarki, szafy suszące, agregaty, motopompy).

Kwota inwestycji wyniosła ponad 11,5 mln zł, w tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych 7,8 mln zł. Środki własne członków Związku wyniosły prawie 3,7 mln zł.

 
 
 
 
 
 
22.03
2024

Konsultacje społeczne na temat "Koncepcji rozwoju infrastruktury rowerowej na terenie powiatu"

Zapraszamy do wypełnienia elektronicznej ankiety dotyczącej koncepcji rozwoju infrastruktury rowerowej na terenie powiatu słupskiego.

12.04
2024

Rada Seniorów Powiatu Słupskiego zakończyła kadencję

Na ostatnim w tej kadencji posiedzeniu, 12 kwietnia w słupskim Starostwie, członkowie Rady podsumowali swoją działalność mijającej kadencji.

12.04
2024

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Uroczystości 84. rocznicy Zbrodni Katyńskiej obchodzono dziś na Starym Cmentarzu w Słupsku.W imieniu samorządu powiatowego w obchodach uczestniczył członek Zarządu Powiatu Marcin Kowalczyk

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Deklaracja dostępności | Wykonanie i obsługa techniczna AlfaTV | Archiwum strony