Przejdź do treści
Dofinansowanie z budżetu państwa
Projekty unijne
Fundusz dróg samorządowych
24.02
2023

Współpraca z rejonem rożyszczeńskim

W przeddzień rocznicy wybuchu wojny na Ukrainie samorząd powiatu słupskiego zorganizował kolejny, czwarty, transport z darami dla wschodnich sąsiadów, którzy zostali w ogarniętym wojną kraju.

Pomoc humanitarną przekazała w Hrubieszowie delegacja słupskiego Starostwa partnerom z zaprzyjaźnionego Rejonu Rożyszczeńskiego, położonego w okręgu wołyńskim.

Dary zakupiono dzięki funduszom z rezerwy Powiatu oraz środków Gminy Kobylnica , Gminy Słupsk ,Gminy Główczyce , firmy Farm Frites Poland i przetransportowane dzięki uprzejmości Indeka Group.
Miniony rok to liczne starania samorządu powiatowego w organizację:
- trzech transportów ciężarówek z pomocą dla Ukrainy, zawierających m.in. agregaty prądotwórcze, artykuły medyczne, lecznicze i opatrunkowe, żywność, koce, łóżka, pościel i śpiwory. Część tych darów trafiła do Słupska z partnerskiego powiatu Herzogtum Lauenburg w Niemczech w ramach długoletniej współpracy;
- pobytu na terenie powiatu słupskiego 300 dzieci z ukraińskich domów dziecka z ich opiekunami. W realizacji tego zadania Powiat wspiera Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku.
Serdecznie dziękujemy wszystkim samorządom i firmom z regionu słupskiego oraz powiatom partnerskim za okazaną pomoc! Wspierajmy Ukrainę w drodze do wolności.
 
Po przekazaniu darów przedstawiciele Zarządu Powiatu Słupskiego podpisali również odnowienie porozumienia o współpracy partnerskiej pomiędzy Powiatem i Radą Miejską Rożyszcze w Województwie Wołyńskim na Ukrainie, zawartego w 2016 roku. W ramach porozumienia samorządy chcą umożliwić swoim mieszkańcom wymianę doświadczeń i realizację wspólnych projektów w różnych obszarach tematycznych.
Dokument swoimi podpisami sygnowali: Starosta Słupski, Paweł Lisowski oraz Mer Miasta Rozhysche (Rożyszcze) Viacheslav Polishchuk. Podpisanie dokumentu odbyło się w Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie , niedaleko granicy z Ukrainą, dzięki gościnności Starosty Hrubieszowskiego Anety Karpiuk.

 

 

29.02
2024

Akcja profilaktyczna dla mieszkańców

Już 13 marca br., wraz z nadejściem wiosny, ruszy pierwsza w tym roku akcja profilaktyczna zorganizowana przez samorząd Powiatu Słupskiego, która będzie miała na celu przebadanie mieszkańców powiatu w kierunku chorób czerniaka.

23.02
2024

Kulturalna Wiosna w Powiatem Słupskim

Czy tak jak my z niecierpliwością wyczekujecie wiosny? Jeśli tak, to mamy dla Was ekscytującą wiadomość! Razem z Centrum Kultury Powiatu Słupskiego ruszamy z niezwykłym projektem "Kulturalna wiosna z Powiatem Słupskim".

20.02
2024

Zaproszenie na LXVI sesję Rady Powiatu Słupskiego

Przewodniczący Rady Powiatu Jan Olech zaprasza na LXVI sesję Rady Powiatu Słupskiego, którą zwołuje zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2022 r., poz.1526, z późn. zm.), na dzień 27 lutego 2024 roku, godz. 13.00, w sali konferencyjnej nr 202 Starostwa Powiatowego w Słupsku, ul. Szarych Szeregów 14.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Deklaracja dostępności | Wykonanie i obsługa techniczna AlfaTV | Archiwum strony