Przejdź do treści
Dofinansowanie z budżetu państwa
Projekty unijne
Fundusz dróg samorządowych
24.02
2023

Współpraca z rejonem rożyszczeńskim

W przeddzień rocznicy wybuchu wojny na Ukrainie samorząd powiatu słupskiego zorganizował kolejny, czwarty, transport z darami dla wschodnich sąsiadów, którzy zostali w ogarniętym wojną kraju.

Pomoc humanitarną przekazała w Hrubieszowie delegacja słupskiego Starostwa partnerom z zaprzyjaźnionego Rejonu Rożyszczeńskiego, położonego w okręgu wołyńskim.

Dary zakupiono dzięki funduszom z rezerwy Powiatu oraz środków Gminy Kobylnica , Gminy Słupsk ,Gminy Główczyce , firmy Farm Frites Poland i przetransportowane dzięki uprzejmości Indeka Group.
Miniony rok to liczne starania samorządu powiatowego w organizację:
- trzech transportów ciężarówek z pomocą dla Ukrainy, zawierających m.in. agregaty prądotwórcze, artykuły medyczne, lecznicze i opatrunkowe, żywność, koce, łóżka, pościel i śpiwory. Część tych darów trafiła do Słupska z partnerskiego powiatu Herzogtum Lauenburg w Niemczech w ramach długoletniej współpracy;
- pobytu na terenie powiatu słupskiego 300 dzieci z ukraińskich domów dziecka z ich opiekunami. W realizacji tego zadania Powiat wspiera Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku.
Serdecznie dziękujemy wszystkim samorządom i firmom z regionu słupskiego oraz powiatom partnerskim za okazaną pomoc! Wspierajmy Ukrainę w drodze do wolności.
 
Po przekazaniu darów przedstawiciele Zarządu Powiatu Słupskiego podpisali również odnowienie porozumienia o współpracy partnerskiej pomiędzy Powiatem i Radą Miejską Rożyszcze w Województwie Wołyńskim na Ukrainie, zawartego w 2016 roku. W ramach porozumienia samorządy chcą umożliwić swoim mieszkańcom wymianę doświadczeń i realizację wspólnych projektów w różnych obszarach tematycznych.
Dokument swoimi podpisami sygnowali: Starosta Słupski, Paweł Lisowski oraz Mer Miasta Rozhysche (Rożyszcze) Viacheslav Polishchuk. Podpisanie dokumentu odbyło się w Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie , niedaleko granicy z Ukrainą, dzięki gościnności Starosty Hrubieszowskiego Anety Karpiuk.

 

 

22.03
2023

Uroczyste spotkanie poetów w Pałacu w Damnicy

W Pałacu w Damnicy odbyła się promocja najnowszej antologii „Słowa bezsilne” . Podczas uroczystości wręczone zostały dwie odznaki „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

21.03
2023

Zaproszenie na LIII sesję Rady Powiatu Słupskiego

Przewodniczący Rady Powiatu Słupskiego, Jan Olech, zaprasza na LIII sesję Rady Powiatu Słupskiego, którą zwołuję zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2022 r., poz. 1526) na dzień 28 marca 2023 roku.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Deklaracja dostępności | Wykonanie i obsługa techniczna AlfaTV | Archiwum strony