Przejdź do treści
Logo Biuletyn Informacji Publicznej
Projekty Unijne

Konkurs na innowacje w urządzeniach grzewczych

Konkurs na innowacje w urządzeniach grzewczych

Do końca kwietnia trwa nabór wniosków w ramach konkursu „Szybka Ścieżka dla branży urządzeń grzewczych”. To, co wyróżnia z oferty Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ten konkurs to ściśle określony zakres tematyczny oraz fakt, że sfinansowany przez Centrum projekt może stanowić innowację jedynie na skalę danego przedsiębiorstwa. Do aplikowana o wsparcie zaproszone zostały przedsiębiorstwa oraz konsorcja przedsiębiorstw lub przedsiębiorstw i jednostek naukowych. „Szybka Ścieżka” to proste zasady przy ograniczonej liczbie formalności.


Od pomp ciepła po fotowoltaikę.

Zainteresowani wsparciem powinni zgłosić innowacje mieszczące się w jednym z 7 obszarów badawczych:

1. Konstrukcja i instalacja pomp ciepła.

2. Pompy ciepła w przemyśle i ciepłownictwie.

3. Konstrukcje kotłów.

4. Automatyka i systemy sterowania kotłów.

5. Konstrukcje indywidualne – ogrzewacze pomieszczeń.

6. Urządzenia dla ciepłownictwa.

7. Fotowoltaika.

Kto może się zgłosić?

Konkurs jest adresowany do przedsiębiorców zarejestrowanych i prowadzących działalność na terytorium Polski. Mogą to być podmioty z grupy małych i średnich przedsiębiorstw, duże przedsiębiorstwa oraz konsorcja składające się z 2-5 podmiotów. Te ostatnie mogą tworzyć same przedsiębiorstwa lub przedsiębiorstwa i jednostki naukowe, przy czym liderem musi być przedsiębiorstwo. Wysokość dofinansowania jest zależna od wielkości firmy oraz rodzaju wykonywanych w projekcie prac B+R.

Dla mikro- i małych przedsiębiorstw możliwe dofinansowanie może wynieść nawet do 80% kosztów kwalifikowalnych na badania przemysłowe oraz do 60% na prace rozwojowe. Średnie przedsiębiorstwa mogą liczyć odpowiednio 75% i 50%, zaś duże na środki w wysokości do 65% i do 40% kosztów. Jednostki badawcze w konsorcjach zarówno na badania przemysłowe jak i prace rozwoje zawsze otrzymają 100% dofinansowania.

Ile jest środków?

Łączna pula środków w ramach tej szybkiej ścieżki wynosi 200 mln zł, z czego 20 mln jest dla województwa mazowieckiego, a pozostałe 180 mln dla reszty kraju. Minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu to 400 tys. zł, a maksymalna to równowartość 50 mln euro.

Wnioski można składać on-line do 30 kwietnia za pośrednictwem Systemu LSI NCBR. Ocena projektów potrwa od tej daty maksymalnie 90 dni.


Szkolenie za darmo: zarejestruj się!

Wszyscy którzy są zainteresowani pozyskaniem środków, mogą dowiedzieć się więcej podczas spotkania informacyjnego na ten temat 30 marca, które we współpracy z NCBR organizuje Platforma Przemysłu Przyszłości (PPP). Z powodu obecnej sytuacji spowodowanej koronawirusem, odbędzie się ono w formacie on-line. Rejestracja jest darmowa w specjalnym formularzu dostępnym: http://bit.ly/38WgC3b

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Deklaracja dostępności | Wykonanie i obsługa techniczna AlfaTV | Archiwum strony