2023

Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży rozstrzygnięty

W Starostwie odbyło się podsumowanie Konkursu plastycznego dla dzieci i młodzież szkól podstawowych z terenu powiatu słupskiego pt. „Twój zdrowy i bezpieczny wypoczynek letni – pocztówka z wakacji”, przeprowadzonego przez Powiat Słupski wraz z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Słupsku.

Celem konkursu była promocja zasad bezpiecznego wypoczynku w okresie letnich wakacji, zdrowych i bezpiecznych sposobów spędzania czasu wolnego, rozwijanie wyobraźni twórczej dzieci oraz rozwój ich umiejętności plastycznych.

Konkurs rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych, oto jego laureaci:

W kategorii uczniowie klas I – IV szkoły podstawowej:

I miejsce – Stanisław Mirota

Wyróżnienia: Mikołaj Kowal, Korneliusz Lange, Magdalena Grad,  Weronika Worach.

W kategorii uczniowie klas V – VIII szkoły podstawowej:

I miejsce – Hanna Pietrzak

Wyróżnienia: Olena Pietrzyk,  Olivia Świtka.

Zaproszenie na IV sesję Rady Powiatu Słupskiego

Przewodniczący Rady Powiatu Słupskiego Jan Olech zaprasza na IV sesję Rady Powiatu Słupskiego, którą zwołuje zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym na dzień 25 czerwca 2024 roku, godz. 13.00 (wtorek), w sali konferencyjnej nr 202 Starostwa Powiatowego w Słupsku

Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek OSP za nami

Na stadionie sportowym w Główczycach (gmina Główczyce) odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek OSP zorganizowane przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Słupsku, Komendę Miejską PSP w Słupsku i Gminę Główczyce.

Umowy na modernizację dróg powiatowych podpisane

Na konferencji prasowej z udziałem starosty słupskiego, wicestarosty, członków Zarządu Powiatu, dyrektora ZDP i przedstawicieli wykonawców POL-DRÓG Gdańsk Sp. z o.o. i Furges Sp. z o.o podpisano umowy na zadanie pod nazwą „Modernizacja dróg powiatowych na terenie Powiatu Słupskiego”, dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.