Podsumowanie Powiatowego Święta Plonów 2023 w Kobylnicy

W miniony weekend, 9 września, Powiatowe Święto Plonów 2023, które w tym roku świętowaliśmy w Kobylnicy. Na uczestników Dożynek, którzy licznie przybyli na tegoroczne świętowanie, czekało mnóstwo atrakcji i wspaniałej zabawy, w tym oczywiście stoiska KGW, pszczelarzy, stoiska promocyjne Gmin i instytucji z terenu powiatu jak również występy zespołów muzycznych i lokalnych artystów. Gwiazdą wieczoru był ANDRE.

Jednak Dożynki są przede wszystkim okazją do podziękowania rolnikom powiatu słupskiego za ich trud i ciężką pracę. Podczas uroczystości wręczone zostały odznaczenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Zasłużony dla Rolnictwa” oraz wyróżniania Starosty Słupskiego i statuetki „Bursztynowego Kłosa 2023”. Rozstrzygnięto również tradycyjne Konkursy na Chleb i Wieniec Dożynkowy.

W tym roku odznaki Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Zasłużony dla Rolnictwa“ otrzymali:
▪️ Mieczysław Chomiak ▪️ Jarosław Kędzior ▪️ Kotusiewicz Sylwester ▪️ Miłek Zdzisław ▪️ Józef Bejnarowicz ▪️ Katarzyna Grzegorczyk ▪️ Andrzej Jakub Stelmach ▪️ Henryk Peta.
Statuetki „Bursztynowego Kłosa“ w tym roku trafiły do dziewięciu rolników:
▪️ Mateusz Rola ▪️ Tomasz Semenowicz ▪️ Izabela Odnoczko ▪️ Paweł Gola ▪️ Juliusz Pelowski ▪️ Zdzisław Miłek ▪️ Krzysztof Urbanowicz ▪️ Ewa Schabowska ▪️ Piotr Łepecki.

Spośród ośmiu zgłoszonych stoisk kół gospodyń wiejskich komisja wyróżniła szczególnie KGW w Siemianicach.
Rozstrzygnięto również KONKURS NA CHLEB I WIENIEC DOŻYNKOWY, do których zgłoszono 33 chleby i 31 wieńce dożynkowe.

W kategorii WIENIEC TRADYCYJNY nagrodzono:
I miejsce - Lidia i Jan Mędrkiewicz
II miejsce - Koło Gospodyń i Gospodarzy Głobino Stanięcino
III miejsce - Sołectwo Wynkówko
Wyróżenienia: Sołectwo Wrząca, Sołectwo Sycewice.

W kategorii WIENIEC NIEKONWENCJONALNY nagrodzono:
I miejsce - KGW Wrzeście
II miejsce - Sołectwo Żelice
III miejsce - Sołectwo Wlynkówko
Wyróżnienia: Sołectwo Reblino, KGW Widzino.

W kategorii CHLEBY DOŻYNKOWE Z WYPIEKU DOMOWEGO nagrodzono:
I miejsce - Sołectwo Włynkówko
II miejsce - GOK w Potęgowie
III miejsce - Sołectwo Sierakowo
Wyróżnienie: Sołectwo Łosino.

Wszystkim laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy, uczestnikom Powiatowo-Gminny Dożynek serdecznie dziękujemy za wspólne świętowanie, Gminie Kobylnica, Gminnemu Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy i Centrum Kultury Powiatu Słupskiego dziękujemy za gościnę i piękne przygotowanie tego wspaniałego wydarzenia! I do zobaczenia za rok!

DOżynki 2023 w Kobylnicy

Obchody jubileuszu 30. lecia 7 Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku

7 Brygada Obrony Wybrzeża im gen. bryg. Stanisława Grzmota - Skotnickiego świętuje dziś 30-lecie istnienia.

Otwarcie na nowo biblioteki miejskiej, projekt pt. "Biblioteka bez granic"

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku została ponownie otwarta po modernizacji zrealizowanej w ramach projektu „Biblioteka bez barier'

Święto Komendy Miejskiej Policji oraz Szkoły Policji w Słupsku

W mijającym tygodniu policjanci i pracownicy Komenda Miejska Policji w Słupsku i Szkoła Policji w Słupsku obchodzili swoje święto.