Ponad 21,6 mln zł dla Powiatu na transport

Ponad 21,6 mln zł dofinansowania pozyskał Powiat Słupski w ramach konkursu przeprowadzonego przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT) ze środków Krajowego Planu Odbudowy. Za przyznane środki samorząd zakupi 15 autobusów hybrydowych na potrzeby pozamiejskich linii użyteczności publicznej powiatu słupskiego.

O wynikach naboru poinformowali dziś podczas konferencji prasowej starosta słupski Paweł Lisowski i członkowie Zarządu Powiatu Słupskiego Marcin Kowalczyk , Zdzisław Kołodziejski i Grzegorz Grabowski.

Wartość inwestycji wyniesie ponad 29,5 mln zł, z czego 90% wydatków kwalifikowanych stanowi dofinansowanie.

To kolejne rekordowe środki pozyskane na dalszy rozwój przewozów autobusowych, które zagwarantują mieszkańcom powiatu słupskiego stabilne połączenia w nowoczesnych oraz bezpiecznych i wygodnych pojazdach na liniach komunikacji publicznej.

Powiat Słupski jest jednym z trzech samorządów w województwie pomorskim, którego wniosek z "komponentu E – Zielona, inteligentna mobilność - Inwestycja: E1.1.2 Zero- i niskoemisyjny transport zbiorowy" został oceniony pozytywnie przez CUPT.

Zaproszenie na V sesję Rady Powiatu Słupskiego

Przewodniczący Rady Powiatu Słupskiego Jan Olech zaprasza na V sesję Rady Powiatu Słupskiego, którą zwołuje na dzień 23 lipca br., o godz. 13.00 (wtorek), w Starostwie Powiatowym w Słupsku,