Ponad 21,6 mln zł dla Powiatu na transport

Ponad 21,6 mln zł dofinansowania pozyskał Powiat Słupski w ramach konkursu przeprowadzonego przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT) ze środków Krajowego Planu Odbudowy. Za przyznane środki samorząd zakupi 15 autobusów hybrydowych na potrzeby pozamiejskich linii użyteczności publicznej powiatu słupskiego.

O wynikach naboru poinformowali dziś podczas konferencji prasowej starosta słupski Paweł Lisowski i członkowie Zarządu Powiatu Słupskiego Marcin Kowalczyk , Zdzisław Kołodziejski i Grzegorz Grabowski.

Wartość inwestycji wyniesie ponad 29,5 mln zł, z czego 90% wydatków kwalifikowanych stanowi dofinansowanie.

To kolejne rekordowe środki pozyskane na dalszy rozwój przewozów autobusowych, które zagwarantują mieszkańcom powiatu słupskiego stabilne połączenia w nowoczesnych oraz bezpiecznych i wygodnych pojazdach na liniach komunikacji publicznej.

Powiat Słupski jest jednym z trzech samorządów w województwie pomorskim, którego wniosek z "komponentu E – Zielona, inteligentna mobilność - Inwestycja: E1.1.2 Zero- i niskoemisyjny transport zbiorowy" został oceniony pozytywnie przez CUPT.

2024

Konsultacje społeczne na temat "Koncepcji rozwoju infrastruktury rowerowej na terenie powiatu"

Zapraszamy do wypełnienia elektronicznej ankiety dotyczącej koncepcji rozwoju infrastruktury rowerowej na terenie powiatu słupskiego.

Rada Seniorów Powiatu Słupskiego zakończyła kadencję

Na ostatnim w tej kadencji posiedzeniu, 12 kwietnia w słupskim Starostwie, członkowie Rady podsumowali swoją działalność mijającej kadencji.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Uroczystości 84. rocznicy Zbrodni Katyńskiej obchodzono dziś na Starym Cmentarzu w Słupsku.W imieniu samorządu powiatowego w obchodach uczestniczył członek Zarządu Powiatu Marcin Kowalczyk