2024

Powiat Słupski wśród najlepszych samorządów w kraju

Powiat Słupski zajął II miejsce w tegorocznym Ogólnopolskim Rankingu Związku Powiatów Polskich za 2023 rok w kategorii powiatów od 60 tys. do 120 tys. mieszkańców. Ponadto Powiat uzyskał tytuł "Super Powiat 2023". To nagroda przyznawana tym samorządom terytorialnym, które wykazały się największym procentowym udziałem realizacji zadań uwzględnianych w rankingu w swojej kategorii. Świadczy to o zaangażowaniu w wielopłaszczyznowy rozwój danej jednostki.

Ranking jest jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line. Eksperci ZPP oceniają samorządy według licznych 57 kryteriów ujętych w siedmiu grupach tematycznych takich jak: rozwój i fundusze, polityka społeczna i zdrowotna, edukacja, kultura i sport, samorząd na rzecz mieszkańców, działania krajowe i międzynarodowe, działania ekoenergetyczne i proekologiczne, działania promocyjne.

W klasyfikacji końcowej Powiat Słupski otrzymał 56015 punktów, pierwsze miejsce zajął powiat raciborski, a trzecie piotrkowski.

Największą ilość punktów samorząd powiatowy otrzymał m.in. za:

• ilość pozyskanych środków finansowych pochodzących z funduszy krajowych,
  • liczbę programów finansowanych z funduszy zewnętrznych a realizowanych w danym roku,
  • ilość pozyskanych środków finansowych pochodzących z funduszy zewnętrznych,
  • liczbę programów finansowanych z funduszy krajowych a realizowanych w danym roku,
  • udzielone wsparcie finansowe na rzecz prac konserwatorskich i restauratorskich przy zabytkach znajdujących się na terenie danego powiatu,
  • wielkość środków finansowych wydatkowanych na realizację zadań publicznych realizowanych przez NGO,
  • wspieranie i aktywizację środowiska senioralnego oraz powołanie Powiatowej Rady Seniorów,
  • wielkości środków finansowych wydatkowanych na szkolenie kadry w danym roku,
  • realizację programu polityki zdrowotnej,
  • udział w szkoleniach podnoszących kompetencje zawodowe nauczycieli i pracowników powiatowych jednostek oświatowych,
  • zapewnienie dostępności urzędu do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami,
  • realizację programów na rzecz osób z niepełnosprawnościami na terenie danego powiatu
  • wspieranie zdolnej, utalentowanej młodzieży poprzez tworzenie systemów stypendialnych.

2024

Konsultacje społeczne na temat "Koncepcji rozwoju infrastruktury rowerowej na terenie powiatu"

Zapraszamy do wypełnienia elektronicznej ankiety dotyczącej koncepcji rozwoju infrastruktury rowerowej na terenie powiatu słupskiego.

Rada Seniorów Powiatu Słupskiego zakończyła kadencję

Na ostatnim w tej kadencji posiedzeniu, 12 kwietnia w słupskim Starostwie, członkowie Rady podsumowali swoją działalność mijającej kadencji.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Uroczystości 84. rocznicy Zbrodni Katyńskiej obchodzono dziś na Starym Cmentarzu w Słupsku.W imieniu samorządu powiatowego w obchodach uczestniczył członek Zarządu Powiatu Marcin Kowalczyk