Powiat Słupski wśród najlepszych samorządów w kraju

Powiat Słupski zajął II miejsce w tegorocznym Ogólnopolskim Rankingu Związku Powiatów Polskich za 2023 rok w kategorii powiatów od 60 tys. do 120 tys. mieszkańców. Ponadto Powiat uzyskał tytuł "Super Powiat 2023". To nagroda przyznawana tym samorządom terytorialnym, które wykazały się największym procentowym udziałem realizacji zadań uwzględnianych w rankingu w swojej kategorii. Świadczy to o zaangażowaniu w wielopłaszczyznowy rozwój danej jednostki.

Ranking jest jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line. Eksperci ZPP oceniają samorządy według licznych 57 kryteriów ujętych w siedmiu grupach tematycznych takich jak: rozwój i fundusze, polityka społeczna i zdrowotna, edukacja, kultura i sport, samorząd na rzecz mieszkańców, działania krajowe i międzynarodowe, działania ekoenergetyczne i proekologiczne, działania promocyjne.

W klasyfikacji końcowej Powiat Słupski otrzymał 56015 punktów, pierwsze miejsce zajął powiat raciborski, a trzecie piotrkowski.

Największą ilość punktów samorząd powiatowy otrzymał m.in. za:

• ilość pozyskanych środków finansowych pochodzących z funduszy krajowych,
  • liczbę programów finansowanych z funduszy zewnętrznych a realizowanych w danym roku,
  • ilość pozyskanych środków finansowych pochodzących z funduszy zewnętrznych,
  • liczbę programów finansowanych z funduszy krajowych a realizowanych w danym roku,
  • udzielone wsparcie finansowe na rzecz prac konserwatorskich i restauratorskich przy zabytkach znajdujących się na terenie danego powiatu,
  • wielkość środków finansowych wydatkowanych na realizację zadań publicznych realizowanych przez NGO,
  • wspieranie i aktywizację środowiska senioralnego oraz powołanie Powiatowej Rady Seniorów,
  • wielkości środków finansowych wydatkowanych na szkolenie kadry w danym roku,
  • realizację programu polityki zdrowotnej,
  • udział w szkoleniach podnoszących kompetencje zawodowe nauczycieli i pracowników powiatowych jednostek oświatowych,
  • zapewnienie dostępności urzędu do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami,
  • realizację programów na rzecz osób z niepełnosprawnościami na terenie danego powiatu
  • wspieranie zdolnej, utalentowanej młodzieży poprzez tworzenie systemów stypendialnych.

Zaproszenie na IV sesję Rady Powiatu Słupskiego

Przewodniczący Rady Powiatu Słupskiego Jan Olech zaprasza na IV sesję Rady Powiatu Słupskiego, którą zwołuje zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym na dzień 25 czerwca 2024 roku, godz. 13.00 (wtorek), w sali konferencyjnej nr 202 Starostwa Powiatowego w Słupsku

Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek OSP za nami

Na stadionie sportowym w Główczycach (gmina Główczyce) odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek OSP zorganizowane przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Słupsku, Komendę Miejską PSP w Słupsku i Gminę Główczyce.

Umowy na modernizację dróg powiatowych podpisane

Na konferencji prasowej z udziałem starosty słupskiego, wicestarosty, członków Zarządu Powiatu, dyrektora ZDP i przedstawicieli wykonawców POL-DRÓG Gdańsk Sp. z o.o. i Furges Sp. z o.o podpisano umowy na zadanie pod nazwą „Modernizacja dróg powiatowych na terenie Powiatu Słupskiego”, dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.