Rozmawiali o inwentaryzacji i koncepcji rozwoju tras rowerowych w powiecie

Powiat Słupski realizuje zadanie, mające na celu opracowanie dokumentu pn. Inwentaryzacja i koncepcja rozwoju tras rowerowych na terenie powiatu słupskiego”, który obejmie swoim zakresem:

- wszystkie trasy związane z przemieszczaniem się rowerem i innymi środkami transportu indywidualnego,  w szczególności: trasy terenowe, ścieżki, szlaki, drogi rowerowe i inne formy przebiegu ruchu rowerowego;

- infrastrukturę liniową i punktową, spełniającą cele turystyczne, transportowe, sportowe i inne związane z przemieszczaniem się rowerem.

W ramach tego zadania w słupskim Starostwie odbyło się spotkanie konsultacyjne z udziałem przedstawicieli samorządów gminnych, nadleśnictw, stowarzyszeń rowerowych jak i ekspertów w tej dziedzinie. Spotkanie poprowadził wykonawca inwentaryzacji Marek Zamana z M&G Consulting Marketing. Uczestnicy omówili zakres przygotowywanego opracowanie oraz zakres realizacji etapu I i II, a także standardy i wytyczne dotyczące planowania, projektowania, wykonania, utrzymania oraz promocji infrastruktury rowerowej.

Zadanie jest dofinansowane ze środków „Rządowego programu na rzecz zwiększania szans rozwojowych Ziemi Słupskiej na lata 2019-2026”.

Zaproszenie na IV sesję Rady Powiatu Słupskiego

Przewodniczący Rady Powiatu Słupskiego Jan Olech zaprasza na IV sesję Rady Powiatu Słupskiego, którą zwołuje zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym na dzień 25 czerwca 2024 roku, godz. 13.00 (wtorek), w sali konferencyjnej nr 202 Starostwa Powiatowego w Słupsku

Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek OSP za nami

Na stadionie sportowym w Główczycach (gmina Główczyce) odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek OSP zorganizowane przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Słupsku, Komendę Miejską PSP w Słupsku i Gminę Główczyce.

Umowy na modernizację dróg powiatowych podpisane

Na konferencji prasowej z udziałem starosty słupskiego, wicestarosty, członków Zarządu Powiatu, dyrektora ZDP i przedstawicieli wykonawców POL-DRÓG Gdańsk Sp. z o.o. i Furges Sp. z o.o podpisano umowy na zadanie pod nazwą „Modernizacja dróg powiatowych na terenie Powiatu Słupskiego”, dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.