Rozmawiali o inwentaryzacji i koncepcji rozwoju tras rowerowych w powiecie

Powiat Słupski realizuje zadanie, mające na celu opracowanie dokumentu pn. Inwentaryzacja i koncepcja rozwoju tras rowerowych na terenie powiatu słupskiego”, który obejmie swoim zakresem:

- wszystkie trasy związane z przemieszczaniem się rowerem i innymi środkami transportu indywidualnego,  w szczególności: trasy terenowe, ścieżki, szlaki, drogi rowerowe i inne formy przebiegu ruchu rowerowego;

- infrastrukturę liniową i punktową, spełniającą cele turystyczne, transportowe, sportowe i inne związane z przemieszczaniem się rowerem.

W ramach tego zadania w słupskim Starostwie odbyło się spotkanie konsultacyjne z udziałem przedstawicieli samorządów gminnych, nadleśnictw, stowarzyszeń rowerowych jak i ekspertów w tej dziedzinie. Spotkanie poprowadził wykonawca inwentaryzacji Marek Zamana z M&G Consulting Marketing. Uczestnicy omówili zakres przygotowywanego opracowanie oraz zakres realizacji etapu I i II, a także standardy i wytyczne dotyczące planowania, projektowania, wykonania, utrzymania oraz promocji infrastruktury rowerowej.

Zadanie jest dofinansowane ze środków „Rządowego programu na rzecz zwiększania szans rozwojowych Ziemi Słupskiej na lata 2019-2026”.

Akcja profilaktyczna dla mieszkańców

Już 13 marca br., wraz z nadejściem wiosny, ruszy pierwsza w tym roku akcja profilaktyczna zorganizowana przez samorząd Powiatu Słupskiego, która będzie miała na celu przebadanie mieszkańców powiatu w kierunku chorób czerniaka.

Kulturalna Wiosna w Powiatem Słupskim

Czy tak jak my z niecierpliwością wyczekujecie wiosny? Jeśli tak, to mamy dla Was ekscytującą wiadomość! Razem z Centrum Kultury Powiatu Słupskiego ruszamy z niezwykłym projektem "Kulturalna wiosna z Powiatem Słupskim".

Zaproszenie na LXVI sesję Rady Powiatu Słupskiego

Przewodniczący Rady Powiatu Jan Olech zaprasza na LXVI sesję Rady Powiatu Słupskiego, którą zwołuje zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2022 r., poz.1526, z późn. zm.), na dzień 27 lutego 2024 roku, godz. 13.00, w sali konferencyjnej nr 202 Starostwa Powiatowego w Słupsku, ul. Szarych Szeregów 14.