Przejdź do treści
Logo Biuletyn Informacji Publicznej
Projekty Unijne

Spotkanie na temat ASF

Spotkanie na temat ASF

W związku z wytycznymi Głównego Lekarza Weterynarii, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz rekomendacją Wojewody Pomorskiego dot. zwalczania ASF (ang. African swine fever/ afrykański pomór świń) w dniu 19 grudnia br. odbyło się spotkanie z przedstawicielami 10 gmin, 9 nadleśnictwami, 13 kołami łowieckimi z terenu powiatu, przedstawicielami wojska reprezentującymi tereny wyłączone oraz przedstawicieli WOT, KM Policji w Słupsku, PSP w Słupsku, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, Słowińskim Parkiem Narodowym dotyczące przeszukiwania obszarów i zbierania zwłok dzików lub ich szczątków w związku z wystąpieniem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wirusa afrykańskiego pomoru świń. Spotkanie prowadził Starosta Słupski Paweł Lisowski z Zastępcą Powiatowego Lekarza Weterynarii Marianem Daleckim, który przedstawił kompleksową prezentację działań w tym zakresie.

Uzgodniono, że w celu przygotowania się do realizacji przedmiotowego przedsięwzięcia na administrowanych obszarach należy zorganizować grupy poszukiwawcze pod kierunkiem przewodników, opracować harmonogram szkolenia, prowadzonego przez Powiatowego Lekarza Weterynarii, osób biorących udział w przeszukiwaniach, określić zakres realizacji, szczególnie w zakresie zabezpieczenia środków transportowych oraz opracować projekt miesięcznego planu przeszukiwań terenu powiatu.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Deklaracja dostępności | Wykonanie i obsługa techniczna AlfaTV | Archiwum strony