Stypendia kulturalne na 2024 rok wręczone

Zarząd Powiatu Słupskiego przyznał stypendia kulturalne na 2024 rok mieszkańcom powiatu, zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem i ochroną dóbr kultury.

Dzięki temu już w najbliższym czasie w naszym regionie zostaną zrealizowane ciekawe inicjatywy i projekty. W tym roku stypendia te otrzymali:
- Zespół „Pomorzacy” na nagranie dwóch teledysków
- Zespół „Zeppelinki” na stworzenie cyklu trzech koncertów z utworami „Czerwonych Gitar”
- Magdalena Maniewska na przygotowanie i wykonanie koncertu w Kościele św. Andrzeja Boboli w Biesowicach
- Bogumiła Skomoroko na wydanie autorskiego tomiku wierszy „Spełnia”
- Katarzyna Jachym na przeprowadzenie sesji fotograficznej oraz wydanie albumu z fotografiami dotyczącymi gminy Główczyce
- Grzegorz Gurłacz na wydanie płyty zespołu „Kapelnica”.
Serdecznie gratulujemy i czekamy na efekty twórczości naszych stypendystów.

2024

Umowa na unijne dofinansowanie na realizację nagłośnienia hali ZSOiT w Ustce podpisana

W Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku podpisana została umowa na realizację operacji pod nazwą: Nagłośnienie hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce podpisana.

Pierwsze zgromadzenie Słupskiego Związku Powiatowo – Gminnego w nowej kadencji

W słupski Starostwie odbyło się pierwsze posiedzenie Zgromadzenia Słupskiego Związku Powiatowo – Gminnego w nowej kadencji samorządowej.