Umowa na kompleksową modernizację dróg powiatowych podpisana

Na dzisiejszej konferencji prasowej z udziałem starosty słupskiego, członków Zarządu Powiatu Słupskiego, wójtów i burmistrzów gmin powiatu, dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Słupsku oraz wykonawcy firmy POL-DRÓG, podpisana została umowa na remont prawie 18 km odcinków dróg powiatowych położonych w aż 9 gminach.

Koszt inwestycji wyniesie prawie 16 mln zł, z tego ponad 10,5 mln zł to pozyskane dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, środki własne Powiatu to 2,7 mln zł, wkład samorządów gminnych: 2,7 mln zł.

W ramach remontu zostanie wykonana bitumiczna nakładka z betonu asfaltowego, na poboczach w zależności od odcinka pojawi się kruszywo łamane oraz płyty ażurowe, wymienione zostaną także chodniki.

Odcinki do realizacji:

1108G Wielichowo - Bruskowo Wielkie – 1,8 km (Gmina Słupsk)

1122G ul. Partyzantów w Gardnie Wielkiej – 0,5 km (Gmina Smołdzino)

1137G Damno- Wiatrowo –0,9 km (odcinek poza miejscowościami) (Gmina Damnica)

1147G Ciecholub - Darnowo – 4 km (Gmina Kępice)

1137G Drzeżewo -Lipno, 1144G Wykosowo,1180G Wolinia, 1125G Rumsko- Równo – łącznie 2,6 km (Gmina Główczyce)

1174G DW 210-Krzynia (do mostu przy elektrowni) – 2,3 km (Gmina Dębnica Kaszubska)

1104G Sycewice do granic powiatu (Pałowo) – 1,7 km (Gmina Kobylnica)

1192G Dąbrówno-Wargowo – 2 km (Gmina Potęgowo) oraz modernizacja dróg powiatowych na terenie Gminy Ustka

Rada Seniorów Powiatu Słupskiego zakończyła kadencję

Na ostatnim w tej kadencji posiedzeniu, 12 kwietnia w słupskim Starostwie, członkowie Rady podsumowali swoją działalność mijającej kadencji.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Uroczystości 84. rocznicy Zbrodni Katyńskiej obchodzono dziś na Starym Cmentarzu w Słupsku.W imieniu samorządu powiatowego w obchodach uczestniczył członek Zarządu Powiatu Marcin Kowalczyk