2024

Umowa na unijne dofinansowanie na realizację nagłośnienia hali ZSOiT w Ustce podpisana

W Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku podpisana została umowa na realizację operacji pod nazwą: Nagłośnienie hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce podpisana.
Zadanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach: działania: „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Koszt całkowity projektu wynosi 153 973,52 zł. Pozyskane dofinansowanie to 94 395 zł.

Celem operacji jest rozwój, ogólnodostępnej, niekomercyjnej infrastruktury kulturalno - rekreacyjnej, służącej integracji i edukacji lokalnej społeczności poprzez nagłośnienie hali przy Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce.

Ogólny cel Lokalnej Strategii Rozwoju, w ramach której dofinansowano ww. operację to:

1. Atrakcyjne miejsce zamieszkania i pobytu.

1.3 Rozwój infrastruktury społecznej oraz kompleksowe zagospodarowanie przestrzeni publicznej.

1.3.1 Rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury kulturalnej i rekreacyjnej, zwłaszcza służącej integracji i edukacji lokalnej społeczności.

Umowę w imieniu Powiatu Słupskiego podpisali: Starosta Powiatu Słupskiego Paweł Lisowski, Wicestarosta Marcin Kowalczyk oraz Skarbnik Powiatu Jadwiga Janicka.

Realizacja tego zadania umożliwi organizację imprez kulturalnych i rekreacyjnych dla mieszkańców regionu oraz odwiedzających Ustkę turystów.

Zaproszenie na IV sesję Rady Powiatu Słupskiego

Przewodniczący Rady Powiatu Słupskiego Jan Olech zaprasza na IV sesję Rady Powiatu Słupskiego, którą zwołuje zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym na dzień 25 czerwca 2024 roku, godz. 13.00 (wtorek), w sali konferencyjnej nr 202 Starostwa Powiatowego w Słupsku

Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek OSP za nami

Na stadionie sportowym w Główczycach (gmina Główczyce) odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek OSP zorganizowane przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Słupsku, Komendę Miejską PSP w Słupsku i Gminę Główczyce.

2024

Umowy na modernizację dróg powiatowych podpisane

Na konferencji prasowej z udziałem starosty słupskiego, wicestarosty, członków Zarządu Powiatu, dyrektora ZDP i przedstawicieli wykonawców POL-DRÓG Gdańsk Sp. z o.o. i Furges Sp. z o.o podpisano umowy na zadanie pod nazwą „Modernizacja dróg powiatowych na terenie Powiatu Słupskiego”, dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.