Umowa na unijne dofinansowanie na realizację nagłośnienia hali ZSOiT w Ustce podpisana

W Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku podpisana została umowa na realizację operacji pod nazwą: Nagłośnienie hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce podpisana.
Zadanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach: działania: „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Koszt całkowity projektu wynosi 153 973,52 zł. Pozyskane dofinansowanie to 94 395 zł.

Celem operacji jest rozwój, ogólnodostępnej, niekomercyjnej infrastruktury kulturalno - rekreacyjnej, służącej integracji i edukacji lokalnej społeczności poprzez nagłośnienie hali przy Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce.

Ogólny cel Lokalnej Strategii Rozwoju, w ramach której dofinansowano ww. operację to:

1. Atrakcyjne miejsce zamieszkania i pobytu.

1.3 Rozwój infrastruktury społecznej oraz kompleksowe zagospodarowanie przestrzeni publicznej.

1.3.1 Rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury kulturalnej i rekreacyjnej, zwłaszcza służącej integracji i edukacji lokalnej społeczności.

Umowę w imieniu Powiatu Słupskiego podpisali: Starosta Powiatu Słupskiego Paweł Lisowski, Wicestarosta Marcin Kowalczyk oraz Skarbnik Powiatu Jadwiga Janicka.

Realizacja tego zadania umożliwi organizację imprez kulturalnych i rekreacyjnych dla mieszkańców regionu oraz odwiedzających Ustkę turystów.

Dzień otwarty - Pomorskie bez smogu

Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Starosta Słupski zapraszają na spotkanie pn. „Dzień Otwarty – Pomorskie bez smogu”, które odbędzie się w dniu 5 lipca 2024 r. o godz. 10.00 w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy

Nad morze czy jezioro komunikacją zbiorową

Od 1 lipca wraca wakacyjna siatka połączeń regionalnych, które Powiat Słupski przygotował we współpracy z operatorem PKS Słupsk. O szczegółach poinformowali na konferencji prasowej: starosta słupski Paweł Lisowski, wicestarosta Marcin Kowalczyk i prezes spółki PKS Tomasz Kowalczyk

Zarząd Powiatu Słupskiego z wotum zaufania i absolutorium za 2023 rok

Za nami IV Sesja Rady Powiatu Słupskiego, podczas której radni podjęli jednogłośnie dwie ważne uchwały w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu Słupskiemu absolutorium oraz wotum zaufania za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.