Przejdź do treści
Dofinansowanie z budżetu państwa
Projekty unijne
Fundusz dróg samorządowych
22.03
2023

Uroczyste spotkanie poetów w Pałacu w Damnicy

 

Wczorajszy wieczór w Pałacu w Damnicy, zorganizowany przez Centrum Kultury Powiatu Słupskiego, był szczególny z dwóch powodów:

- Poeci z grupy "Wtorkowe spotkania literackie" odbierali egzemplarze 18. antologii poezji „Słowa bezsilne” (2022), której są współautorami.

- Wicewojewoda pomorski, Mariusz Łuczyk, z ramienia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego uhonorował odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”:

Jana Maziejuka za dokumentowanie i upowszechnianie kultury powiatu słupskiego swoim empatycznym, wrażliwym i dociekliwym okiem oraz Zbigniewa Babiarza-Zycha za wieloletni wkład w rozwój kultury regionu i sprawowanie mecenatu nad artystami powiatu słupskiego.

Podczas uroczystości minutą ciszy upamiętniono dwie zmarłe w 2022 roku poetki z powiatu, które pozostawiły po sobie swoją twórczość: Annę Karwowską i Halinę Staniszewską.

 

 

 

02.06
2023

Słupska Akademia stała sie Uniwersytetem Pomorskim

Od 1 czerwca br. słupska Uczelnia zmieniła status i oficjalnie przekształciła się z Akademii na Uniwersytet Pomorski w Słupsku.

01.06
2023

III miejsce w Rankingu Powiatów

Starosta słupski odebrał symboliczną statuetkę i list gratulacyjny za zajęcie przez samorząd powiatu słupskiego trzeciego miejsca w Rankingu Powiatów Polskich 2022 w kategorii powiatów od 60 tys. do 120 tys. mieszkańców.

30.05
2023

IV Powiatowa Olimpiada Pierwszej Pomocy dla młodzieży szkolnej zakończona

Ponad 20 szkół z powiatu słupskiego i miasta Słupska wzięło udział w finałowych konkurencjach IV Powiatowej Olimpiady Pierwszej Pomocy dla młodzieży szkolnej, zorganizowanych na terenie Zespółu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Deklaracja dostępności | Wykonanie i obsługa techniczna AlfaTV | Archiwum strony