Uroczyste spotkanie poetów w Pałacu w Damnicy

Wczorajszy wieczór w Pałacu w Damnicy, zorganizowany przez Centrum Kultury Powiatu Słupskiego, był szczególny z dwóch powodów:

- Poeci z grupy "Wtorkowe spotkania literackie" odbierali egzemplarze 18. antologii poezji „Słowa bezsilne” (2022), której są współautorami.

- Wicewojewoda pomorski, Mariusz Łuczyk, z ramienia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego uhonorował odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”:

Jana Maziejuka za dokumentowanie i upowszechnianie kultury powiatu słupskiego swoim empatycznym, wrażliwym i dociekliwym okiem oraz Zbigniewa Babiarza-Zycha za wieloletni wkład w rozwój kultury regionu i sprawowanie mecenatu nad artystami powiatu słupskiego.

Podczas uroczystości minutą ciszy upamiętniono dwie zmarłe w 2022 roku poetki z powiatu, które pozostawiły po sobie swoją twórczość: Annę Karwowską i Halinę Staniszewską.

Zdrowych Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Konsultacje społeczne na temat "Koncepcji rozwoju infrastruktury rowerowej na terenie powiatu"

Zapraszamy do wypełnienia elektronicznej ankiety dotyczącej koncepcji rozwoju infrastruktury rowerowej na terenie powiatu słupskiego.

Ponad 21,6 mln zł dla Powiatu na transport

Ponad 21,6 mln zł dofinansowania pozyskał Powiat Słupski w ramach konkursu przeprowadzonego przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT) ze środków Krajowego Planu Odbudowy.