2023

Uroczyste spotkanie poetów w Pałacu w Damnicy

Wczorajszy wieczór w Pałacu w Damnicy, zorganizowany przez Centrum Kultury Powiatu Słupskiego, był szczególny z dwóch powodów:

- Poeci z grupy "Wtorkowe spotkania literackie" odbierali egzemplarze 18. antologii poezji „Słowa bezsilne” (2022), której są współautorami.

- Wicewojewoda pomorski, Mariusz Łuczyk, z ramienia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego uhonorował odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”:

Jana Maziejuka za dokumentowanie i upowszechnianie kultury powiatu słupskiego swoim empatycznym, wrażliwym i dociekliwym okiem oraz Zbigniewa Babiarza-Zycha za wieloletni wkład w rozwój kultury regionu i sprawowanie mecenatu nad artystami powiatu słupskiego.

Podczas uroczystości minutą ciszy upamiętniono dwie zmarłe w 2022 roku poetki z powiatu, które pozostawiły po sobie swoją twórczość: Annę Karwowską i Halinę Staniszewską.

Zaproszenie na IV sesję Rady Powiatu Słupskiego

Przewodniczący Rady Powiatu Słupskiego Jan Olech zaprasza na IV sesję Rady Powiatu Słupskiego, którą zwołuje zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym na dzień 25 czerwca 2024 roku, godz. 13.00 (wtorek), w sali konferencyjnej nr 202 Starostwa Powiatowego w Słupsku

Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek OSP za nami

Na stadionie sportowym w Główczycach (gmina Główczyce) odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek OSP zorganizowane przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Słupsku, Komendę Miejską PSP w Słupsku i Gminę Główczyce.

Umowy na modernizację dróg powiatowych podpisane

Na konferencji prasowej z udziałem starosty słupskiego, wicestarosty, członków Zarządu Powiatu, dyrektora ZDP i przedstawicieli wykonawców POL-DRÓG Gdańsk Sp. z o.o. i Furges Sp. z o.o podpisano umowy na zadanie pod nazwą „Modernizacja dróg powiatowych na terenie Powiatu Słupskiego”, dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.