Wyróżnienie Starosty Słupskiego „Daję Radość” 2024

Do 18 września br. można zgłaszać kandydatów do Honorowego Wyróżnienia Starosty Słupskiego „Daję Radość” – 2024. Wyróżnienie każdego roku trafia do osób, stowarzyszeń, firm, instytucji oraz organizacji i innych podmiotów, które swoją działalnością aktywnie wspierają osoby z niepełnosprawnościami na terenie powiatu słupskiego. Jest ono szczególną formą podziękowania za wyjątkową empatię, życzliwość i bezinteresowność.

Zgłaszani kandydaci powinni wyróżniać się  szczególną wrażliwością na  potrzeby i problemy osób z niepełnosprawnościami. Laureatów wyłoni powołana Kapituła, która na ich działalność spojrzy przez pryzmat bezinteresownego niesienia pomocy w przełamywaniu barier, niezbędnych do wyrównywania szans i wzmacniania poczucia godności. Wyróżnienie zostanie wręczone laureatom podczas X Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych, który odbędzie się
16 października br. w Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica” im. Wojciech Kilara w Słupsku.

Kandydatów mogą zgłaszać osoby prywatne, organizacje, instytucje, w tym urzędy gminy, ośrodki pomocy społecznej, ośrodki kultury oraz osoby zajmujące się zawodowo problemami niepełnosprawności. Zgłoszenia można składać w BOM Starostwa Powiatowego w Słupsku, przesłać na adres Starostwa Powiatowego w Słupsku lub mailem na adres mlukaczyk@powiat.slupsk.pl. Regulamin wraz z wnioskiem zostaną opublikowane na stronie internetowej www.powiat.slupsk.pl. Szczegółowych informacji udziela Mirosława Łukaczyk - inspektorem ds. promocji zdrowia w Wydziale Polityki Społecznej, tel. 59 8418 589.

Regulaminu przyznawania Honorowego Wyróżnienia Starosty Słupskiego pn. „Daję Radość”
Wniosek o przyznanie Honorowego Wyróżnienia Starosty Słupskiego pn. „Daję Radość”

Inwentaryzacja i koncepcja rozwoju tras rowerowych na terenie powiatu zakończona

W związku ze zrealizowanym przez samorząd powiatowy zadaniem pod nazwą „Inwentaryzacja i koncepcja rozwoju tras rowerowych na terenie powiatu słupskiego”, dofinansowanym w ramach Rządowego Programu na rzecz zwiększania szans rozwojowych Ziemi Słupskiej na lata 2019-2026, przedstawiamy Państwu koncepcję rozwoju tras rowerowych na terenie powiatu słupskiego.

Stypendia za wyniki w nauce wręczone

Na krótko przed rozpoczęciem roku szkolnego w słupskim Starostwie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Starosty Słupskiego za wysokie wyniki i szczególne osiągnięcia w nauce.