Zaproszenie na II sesję Rady Powiatu Słupskiego

Przewodniczący Rady Powiatu Słupskiego Jan Olech zaprasza na II sesję Rady Powiatu Słupskiego, którą zwołuje zgodnie  z art. 15 ust. 1  ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2024 r. poz. 107)  na dzień 14 maja 2024 roku (wtorek) o godz. 13.00 w sali konferencyjnej nr 202 Starostwa Powiatowego w Słupsku przy ul. Szarych Szeregów 14, z następującym porządkiem obrad:

1. Otwarcie sesji.

2. Stwierdzenie kworum.

3. Podjęcie uchwał:

1)  w sprawie powołania Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Powiatu Słupskiego,

2)  w sprawie powołania Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Słupskiego,

3) w sprawie powołania Komisji Finansów i Rozwoju Powiatu Rady Powiatu Słupskiego,

4) w sprawie powołania Komisji Gospodarki i Porządku Publicznego Rady Powiatu Słupskiego,

5) w sprawie powołania Komisji Polityki Społecznej Rady Powiatu Słupskiego.

4. Zakończenie sesji.

2024

Umowa na unijne dofinansowanie na realizację nagłośnienia hali ZSOiT w Ustce podpisana

W Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku podpisana została umowa na realizację operacji pod nazwą: Nagłośnienie hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce podpisana.

Pierwsze zgromadzenie Słupskiego Związku Powiatowo – Gminnego w nowej kadencji

W słupski Starostwie odbyło się pierwsze posiedzenie Zgromadzenia Słupskiego Związku Powiatowo – Gminnego w nowej kadencji samorządowej.

8 maja - Narodowy Dzień Zwycięstwa

Z tej okazji przedstawiciele władz samorządowych wraz z kombatantami i mieszkańcami regionu słupskiego uczcili pamięć ofiar wojny, składając kwiaty pod pomnikiem Żołnierza Polskiego w Słupsku.

Nowe władze Powiatu Słupskiego wybrane

Za nami I Sesja Rady Powiatu Słupskiego nowej kadencji, podczas której Radni złożyli ślubowanie, a następnie wybrali Przewodniczącego Rady Powiatu Słupskiego, Starostę i Wicestarostę Powiatu Słupskiego.

Informacja o terminie pierwszej sesji Rady Powiatu

Informujemy, że zgodnie z Postanowieniem Komisarza Wyborczego w Słupsku I nr 365/2024 z dnia 24 kwietnia 2024 r. pierwsza sesja Rady Powiatu Słupskiego odbędzie się w dniu 7 maja 2024 roku (wtorek) o godz. 11:00 w Starostwie Powiatowym w Słupsku.

Uroczystości majowe - 2 i 3 maja

2 maja świętujemy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 3 maja Narodowe Święto Konstytucji 3 maja. Uroczystości z okazji tych ważnych świąt odbędą się w Słupsku i Ustce.

Nabór kandydatów do Rady Seniorów Powiatu Słupskiego

Trwa nabór kandydatów do Rady Seniorów Powiatu Słupskiego. Zgłoszenia przejmowane są do 17 maja br.

Rada Seniorów Powiatu Słupskiego zakończyła kadencję

Na ostatnim w tej kadencji posiedzeniu, 12 kwietnia w słupskim Starostwie, członkowie Rady podsumowali swoją działalność mijającej kadencji.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Uroczystości 84. rocznicy Zbrodni Katyńskiej obchodzono dziś na Starym Cmentarzu w Słupsku.W imieniu samorządu powiatowego w obchodach uczestniczył członek Zarządu Powiatu Marcin Kowalczyk

Biały Bocian 2024 - trwa nabór wniosków

Nabór potrwa do 30 kwietnia. Nagrody te przyznawane są osobom zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem i ochroną dóbr kultury.

Nowy numer Biuletynu Powiatu Słupskiego

Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Biuletynu „Powiat Słupski".