Pierwsze zgromadzenie Słupskiego Związku Powiatowo – Gminnego w nowej kadencji

W słupski Starostwie odbyło się pierwsze posiedzenie Zgromadzenia Słupskiego Związku Powiatowo – Gminnego w nowej kadencji samorządowej, podczas którego wybrano:

- Prezesa Związku, został nim ponownie Starosta Słupski Paweł Lisowski,

- Przewodniczącą Zgromadzenia, ponownie została nią Wójt Gminy Redzikowo Barbara Dykier,

- Wiceprzewodniczącego, został nim Burmistrz Ustki Jacek Maniszewski

- Członków Zarządu, są nimi: Wójt Gminy Kobylnica Leszek Kuliński oraz Wójt Gminy Smołdzino Arkadiusz Walach.

Członkowie Zgromadzenia wybrali również  skład Komisji Rewizyjnej, do której weszli: Wójt Gminy Dębnica Kaszubska Iwona Warkocka, Wójt Gminy Potęgowo Dawid Litwin i  Wójt Gminy Damnica Paweł Obert.

Zgromadzenie przyjęło również uchwały o zmianie budżetu i Wieloletniej Prognozy Finansowej, co pozwoli rozpocząć procedurę przetargową dla dwóch ważnych inwestycji „Budowy i modernizacji infrastruktury wodno-kanalizacyjnej” oraz  „Kompleksowej modernizacji infrastruktury drogowej”.

Zaproszenie na IV sesję Rady Powiatu Słupskiego

Przewodniczący Rady Powiatu Słupskiego Jan Olech zaprasza na IV sesję Rady Powiatu Słupskiego, którą zwołuje zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym na dzień 25 czerwca 2024 roku, godz. 13.00 (wtorek), w sali konferencyjnej nr 202 Starostwa Powiatowego w Słupsku

Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek OSP za nami

Na stadionie sportowym w Główczycach (gmina Główczyce) odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek OSP zorganizowane przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Słupsku, Komendę Miejską PSP w Słupsku i Gminę Główczyce.

Umowy na modernizację dróg powiatowych podpisane

Na konferencji prasowej z udziałem starosty słupskiego, wicestarosty, członków Zarządu Powiatu, dyrektora ZDP i przedstawicieli wykonawców POL-DRÓG Gdańsk Sp. z o.o. i Furges Sp. z o.o podpisano umowy na zadanie pod nazwą „Modernizacja dróg powiatowych na terenie Powiatu Słupskiego”, dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.