Znamy laureatów XII Powiatowego Przeglądu Poezji Śpiewanej

XII Powiatowy Przegląd Poezji Śpiewanej, zorganizowany przez Centrum Kultury Powiatu Słupskiego w Damnicy, był prawdziwym świętem poezji i sztuki, którego każdy uczestnik – zarówno wykonawca, jak i słuchacz – mógł czuć się wygrany. Grono jurorskie podkreślało, iż czuło się jak na wysokiej klasy koncercie.

15 finalistów zachwyciło warsztatem wokalnym, umiejętnym prowadzeniem frazy, wyczuciem gatunku oraz obyciem scenicznym. Jury w składzie: przewodniczący Przemysław Sysojew-Osiński, Agnieszka Łabuda-Wiatr i Diana Gliniecka postanowiło przyznać następujące nagrody:

Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Milena Krumplewska

KATEGORIA I

I miejsce – Paulina Fiedotow

II miejsce – Agata Brandenburger

III miejsce – Magdalena Dzikoń

Wyróżnienia: Natalia Kwiatek, Kaja Wismont

KATEGORIA II

I miejsce – Izabela Ługowska

II miejsce – Maja Budniewska

III miejsce – Maksymilian Samotyja

NAGRODY SPECJALNE:

Nagroda Starosty Słupskiego Paweł Lisowski – Ringo Todorovic

Nagroda Wójta Gminy Damnica Andrzej Kordylas – Oliwia Lewińska

wyróżnienia pozaregulaminowe – Maja Konopa, Agnieszka Perkowska, Urszula Sieradzka, Alicja Żurek

Warsztaty wokalne z Krystyną Stańko – Oliwia Lewińska, Milena Krumplewska, Urszula Sieradzka, Kaja Wismont.

Statuetki według autorskiego pomysłu wykonała - Ceramikarnia

Gratulujemy finalistom i ich trenerom wokalnym! Dziękujemy Centrum Edukacji i Kultury w Damnicy za współpracę, a władzom powiatowym i gminnym za wsparcie.

Do zobaczenia za rok na XIII PPPŚ!

Nabór kandydatów do Rady Seniorów Powiatu Słupskiego

Trwa nabór kandydatów do Rady Seniorów Powiatu Słupskiego. Zgłoszenia przejmowane są do 17 maja br.

Rada Seniorów Powiatu Słupskiego zakończyła kadencję

Na ostatnim w tej kadencji posiedzeniu, 12 kwietnia w słupskim Starostwie, członkowie Rady podsumowali swoją działalność mijającej kadencji.