Działania powiatu w walce z koronawirusem

• ❌POWIAT W WALCE Z COVID-19

Od kilku tygodni zmagamy się z epidemią COVID-19.
    W tej całkiem nowej i trudnej dla wszystkich sytuacji Powiat Słupski zakupił środki ochrony osobistej (maseczki, rękawiczki, płyny do dezynfekcji, przyłbice) by wspomóc służby, instytucje oraz mieszkańców powiatu najbardziej narażonych w obecnej sytuacji na zarażenie koronawirusem. Środki te trafiły m.in. do:
    ✅ Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im J. Korczaka w Słupsku
    ✅ Stacji Pogotowia Ratunkowego w Słupsku
    ✅ Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupsku
    ✅ Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Słupsku
    ✅ funkcjonariuszy Policji ze Słupska i gmin powiatu
    ✅ pracowników firm transportu publicznego z terenu powiatu
    ✅ strażaków z jednostek OSP z terenu powiatu
    ✅ Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w Kobylnicy
    ✅ pracowników i interesantów Starostwa Powiatowego w Słupsku i jednostek powiatu (DPS-ów Domów dla Dzieci PUP w Słupsku).

Do 23 kwietnia br. przekazaliśmy łącznie: 13 tysięcy rękawiczek nitrylowych, ponad 7 tysięcy maseczek chirurgicznych, 520 litrów profesjonalnego środka do dezynfekcji, ponad 450 masek FFP3, ponad 140 kombinezonów medycznych.

Przekazanie maseczek

• Starosta Słupski w wywiadach dla TV Słupsk o działaniach Powiatu Słupskiego w walce z koronawirusem: wywiad z 29.04.2020r wywiad z 30.03.2020r.

• Wywiad

• Razem ze słupskimi policjantami wzięliśmy udział w kolejnej akcji przekazywania środków ochrony osobistej mieszkańcom. Tym razem maseczki trafiły do osób spacerujących w Ustce i do samych mieszkańców tej miejscowości. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem.

Policjanci udzielali także krótkiego instruktażu, w jaki sposób prawidłowo korzystać z maseczki tak, aby spełniała ona swoje funkcje ochronne. Informowali również, w jakich sytuacjach należy osłaniać usta i nos. Pamiętajmy, że w głównej mierze to od nas samych zależy bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Stosujmy się do wszystkich wprowadzonych ograniczeń i wspólnie zapobiegajmy rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Wsparcie służb mundurowych

• Przekazanie środków ochrony osobistej zakupione przez powiat oraz przekazane przez firmę Aerosol Service kierowcom transportu publicznego z terenu powiatu (1 kwietnia) Wsparcie kierowców
  • Przekazanie maseczek ochronnych słupskiej Policji (20 marca)

Maseczki dla Policji

• Zakup materiałów ochronnych (maseczek, rękawiczek, płynów dezynfekujących).

Działania powiatu w walce z Sars Cov-19

• W związku z apelem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im J. Korczaka w Słupsku o pomoc w zakupie sprzętu ochrony bezpośredniej, Zarząd Powiatu Słupskiego  podjął decyzję o przeznaczeniu 15 tys. zł. na zakup 250 szt. masek ochronnych typu FFP3, które zapewniają najwyższy stopień ochrony dróg oddechowych przed wirusami i bakteriami.

• Starosta Słupski Paweł Lisowski oraz Prezydent Miasta Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka zdecydowali o wsparciu działań słupskiego Szpitala w podjętych staraniach o możliwość wykonywania testów na koronawirusa.

ApelApel II

Informacja o terminie pierwszej sesji Rady Powiatu

Informujemy, że zgodnie z Postanowieniem Komisarza Wyborczego w Słupsku I nr 365/2024 z dnia 24 kwietnia 2024 r. pierwsza sesja Rady Powiatu Słupskiego odbędzie się w dniu 7 maja 2024 roku (wtorek) o godz. 11:00 w Starostwie Powiatowym w Słupsku.

Nabór kandydatów do Rady Seniorów Powiatu Słupskiego

Trwa nabór kandydatów do Rady Seniorów Powiatu Słupskiego. Zgłoszenia przejmowane są do 17 maja br.

Komunikat Wydziału Komunikacji i Drogownictwa

W dniu 2 maja br. Wydział Komunikacji w Ustce będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.