Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

81 lat temu, prawie 22 tysiące polskich jeńców zostało wywiezionych i rozstrzelanych w Katyniu na rozkaz Józefa Stalina. Wśród nich byli oficerowie Wojska Polskiego, policjanci, uczeni, profesorowie wyższych uczelni, artyści, nauczyciele i prawnicy. Dziś obchodzimy Dzień ich pamięci. Uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 14 listopada 2007 roku dzień 13 kwietnia ustanowiony został Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Miejskie uroczystości odbyły się na Cmentarzu Komunalnym w Słupsku przy Krzyżu Katyńskim.

Udział w nich wzięli między innymi przedstawiciele Zarządu Powiatu Słupskiego, wicestarosta Rafał Konon oraz członek Zarządu Marcin Kowalczyk.

zdjecie z urozystosci pod krzyzem katynskim

Punkty szczepień w powiecie słupskim

Przedstawiamy mapę aktualnych miejsc szczepień (aktualizowanych na bieżąco) na terenie powiatu słupskiego.

Drona Matrice 300 RTK w powiecie słupskim

Od dzisiaj samorząd powiatowy posiada specjalistycznego drona Matrice 300 RTK, który został zakupiony ze środków pozyskanych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.