Przejdź do treści
Dofinansowanie z budżetu państwa
Projekty unijne
Fundusz dróg samorządowych
25.01
2024

Konferencja prasowa na temat transportu zbiorowego

 

Podczas konferencji prasowej starosty słupskiego i członków Zarządu Powiatu Marcina Kowalczyka, Rafała Konona oraz zaproszonych gości: przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, wójtów i burmistrzów z terenu powiatu, zastępcy prezydenta Miasta Słupska, podsumowano działania Powiatu Słupskiego w minionych 5 latach w zakresie organizacji transportu zbiorowego z wykorzystaniem Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych oraz pomocy finansowej samorządów gminnych.

Od września 2019 do grudnia 2023 roku Powiat jako organizator publicznego transportu zbiorowego;

- wydał na transport zbiorowy ponad 43 mln zł;

- zakupił łącznie 10 nowych autobusów o wartości ponad 11,5 mln zł przy dofinansowaniu ze środków Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych oraz Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych edycja PGR;

- pozyskał dofinansowanie w wysokości 26 mln zł;

- organizował transport we współpracy i przy wsparciu finansowym gmin powiatu, które na ten cel przeznaczyły do końca 2023 roku ponad 5,6 mln zł.

Dzięki tym działaniom z przewozów na liniach użyteczności publicznej skorzystało 5,1 mln pasażerów.

To nie koniec działań! W roku bieżącym 2024 Powiat Słupski:

- pozyskał rekordowe dofinansowanie 131 mln z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych zł na najbliższe 10 lat (13 mln zł rocznie od 2024 do 2033 roku) i podpisał w tym zakresie umowę z Wojewodą Pomorskim. Środki te zagwarantują mieszkańcom powiatu słupskiego stabilne połączenia i nowoczesną, dopasowującą się do potrzeb pasażerów komunikację publiczną.

- złożył wniosek na dofinansowanie ze środków unijnych na zakup 15 nowych niskoemisyjnych  autobusów hybrydowych.

W dniu konferencji prasowej podpisane zostały również umowy z operatorami PKS w Słupsku i NordExpress na realizację przewozów na liniach powiatowych w 2024 roku.

 

 

 

18.07
2024

Zaproszenie na V sesję Rady Powiatu Słupskiego

Przewodniczący Rady Powiatu Słupskiego Jan Olech zaprasza na V sesję Rady Powiatu Słupskiego, którą zwołuje na dzień 23 lipca br., o godz. 13.00 (wtorek), w Starostwie Powiatowym w Słupsku,

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Deklaracja dostępności | Wykonanie i obsługa techniczna AlfaTV | Archiwum strony