2020

Kąpieliska strzeżone w powiecie słupskim

Trwają wakacje i sezon urlopowy, a słoneczna aura zachęca do wypoczynku nad wodą! Pamiętajmy o tym, że bezpieczna kąpiel to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik.

Kąpieliska strzeżone w powiecie słupskim w sezonie letnim 2020 r.:

- Miasto Ustka

- Gmina Ustka: kąpieliska w miejscowościach Rowy, Poddąbie, Dębina

- Gmina Smołdzino: kąpielisko Czołpino

- Gmina Kępice: kąpielisko nad Jeziorem Obłęże

Brak kąpielisk strzeżonych w gminach: Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk.

Uwaga! Korzystając z kąpielisk zwracajcie uwagę na tablice informujące o

- miejscach z zakazem kąpieli i miejscach niebezpiecznych (czarny punkt)

- występowaniu  budowli wodnych (sztuczna rafa)

- zakazie wchodzenia na pale i kąpania się w odległości  bliższej niż 5 m od pali.

Na wieżach ratowniczych znajdują się maszty  z wywieszanymi flagami informującymi o :

- FLAGA CZERWONA – CAŁKOWITY ZAKAZ KĄPIELISKA

- FLAGA BIAŁA – KĄPIEL DOZWOLONA

Odpoczywajmy bezpiecznie!

2020

Ponad 800 tys. zł. na wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie COVID-19

Środki pozyskano w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój lata 2014-2020 w ramach.

2020

Bezpłatne badania w kierunku osteoporozy i słuchu

Akcja startuje już w najbliższy piątek (24 lipca) i adresowana jest do mieszkańców powiatu słupskiego po 50 roku życia.