Powiatowy etap konkursu "Piękna wieś 2021" rozstrzygnięty

Starosta Słupski wręczył nagrody zwycięzcom powiatowego etapu konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2021”.

W tegorocznej edycji Konkursu laureatami zostali:

- w kategorii „Wieś” - wieś Swołowo z gminy Słupsk, nagrodę odebrał sołtys Pan Jarosław Kirikowicz;

- w kategorii „Zagroda” – zagroda rolnicza Pana Dominika Szerszenia ze wsi Bierkowo.

Zwycięzcę w kategorii „Wieś” komisja konkursowa wyłoniła oceniając: ogólny wygląd wsi, dbałość o stan środowiska przyrodniczego, ochronę i kultywowanie dziedzictwa kulturowego wsi i charakteru wiejskiego oraz formy aktywizacji i zaangażowanie mieszkańców.

W kategorii „Zagroda” ocenie podlegały: stan techniczny oraz ład i porządek siedliska, stan sanitarny posesji i jej wpływ na środowisko przyrodnicze, pielęgnowanie tradycji miejsca.

Laureatom serdecznie gratulujemy.

PIĘKNA WIEŚ POMORSKA 2021 - etap powiatowy - kategoria wieś
PIĘKNA WIEŚ POMORSKA 2021 - etap powiatowy - kategoria zagroda

Informacja o terminie pierwszej sesji Rady Powiatu

Informujemy, że zgodnie z Postanowieniem Komisarza Wyborczego w Słupsku I nr 365/2024 z dnia 24 kwietnia 2024 r. pierwsza sesja Rady Powiatu Słupskiego odbędzie się w dniu 7 maja 2024 roku (wtorek) o godz. 11:00 w Starostwie Powiatowym w Słupsku.

Nabór kandydatów do Rady Seniorów Powiatu Słupskiego

Trwa nabór kandydatów do Rady Seniorów Powiatu Słupskiego. Zgłoszenia przejmowane są do 17 maja br.

Komunikat Wydziału Komunikacji i Drogownictwa

W dniu 2 maja br. Wydział Komunikacji w Ustce będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.