Przejdź do treści
Dofinansowanie z budżetu państwa
Projekty unijne
Fundusz dróg samorządowych
01.07
2024

Nad morze czy jezioro komunikacją zbiorową

 

Od 1 lipca wraca wakacyjna siatka połączeń regionalnych, które Powiat Słupski przygotował we współpracy z operatorem PKS Słupsk. O szczegółach poinformowali na konferencji prasowej: starosta słupski Paweł Lisowski, wicestarosta Marcin Kowalczyk i prezes spółki PKS Tomasz Kowalczyk.

Linie sezonowe zapewnią wygodny dojazd do wielu atrakcji turystycznych w powiecie słupskim m.in.:

- do nadmorskich miejscowości takich jak Ustka, Rowy, Poddąbie, Dębina,

- nad jeziora Obłęskie, Krzynia, Dobra,

- do Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach, Swołowa Stolica Krainy w Kratę i Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie oraz do Starkowa i Zagrody Śledziowiej, latarni morskiej w Czołpinie, na wydmy w Słowiński Park Narodowy, Dolina Charlotty Resort & Spa, czy pałacu w Warcinie.

Nowością w tym roku jest połączenie Słupsk-Łeba, uruchomione we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.

Wakacyjne połączenia będą kursowały do 31 sierpnia br.

Rozkład jazdy dostępny na stronie: https://pks.slupsk.pl/wp-content/uploads/2024/07/Przewodnik-Turysty-PKS-Slupsk-2024.pdf

W tym roku powraca także promocja „Biletowy zawrót głowy”, adresowana do najmłodszych mieszkańców regionu. Uczniowie i studenci, którzy wykupią bilet miesięczny na lipiec lub sierpień, będą mogli podróżować na jego podstawie wszystkimi autobusami komunikacji regionalnej PKS Słupsk bez dodatkowych opłat. Z promocji mogą korzystać nowi pasażerowie oraz ci, którzy przedłużają ważność dotychczasowego biletu. Bilet taki będzie uprawniał do nielimitowanej liczby przejazdów i dowolnego przesiadania się między pojazdami różnych linii.

 

 

 

18.07
2024

Zaproszenie na V sesję Rady Powiatu Słupskiego

Przewodniczący Rady Powiatu Słupskiego Jan Olech zaprasza na V sesję Rady Powiatu Słupskiego, którą zwołuje na dzień 23 lipca br., o godz. 13.00 (wtorek), w Starostwie Powiatowym w Słupsku,

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Deklaracja dostępności | Wykonanie i obsługa techniczna AlfaTV | Archiwum strony