Nad morze czy jezioro komunikacją zbiorową

Od 1 lipca wraca wakacyjna siatka połączeń regionalnych, które Powiat Słupski przygotował we współpracy z operatorem PKS Słupsk. O szczegółach poinformowali na konferencji prasowej: starosta słupski Paweł Lisowski, wicestarosta Marcin Kowalczyk i prezes spółki PKS Tomasz Kowalczyk.

Linie sezonowe zapewnią wygodny dojazd do wielu atrakcji turystycznych w powiecie słupskim m.in.:

- do nadmorskich miejscowości takich jak Ustka, Rowy, Poddąbie, Dębina,

- nad jeziora Obłęskie, Krzynia, Dobra,

- do Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach, Swołowa Stolica Krainy w Kratę i Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie oraz do Starkowa i Zagrody Śledziowiej, latarni morskiej w Czołpinie, na wydmy w Słowiński Park Narodowy, Dolina Charlotty Resort & Spa, czy pałacu w Warcinie.

Nowością w tym roku jest połączenie Słupsk-Łeba, uruchomione we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.

Wakacyjne połączenia będą kursowały do 31 sierpnia br.

Rozkład jazdy dostępny na stronie: https://pks.slupsk.pl/wp-content/uploads/2024/07/Przewodnik-Turysty-PKS-Slupsk-2024.pdf

W tym roku powraca także promocja „Biletowy zawrót głowy”, adresowana do najmłodszych mieszkańców regionu. Uczniowie i studenci, którzy wykupią bilet miesięczny na lipiec lub sierpień, będą mogli podróżować na jego podstawie wszystkimi autobusami komunikacji regionalnej PKS Słupsk bez dodatkowych opłat. Z promocji mogą korzystać nowi pasażerowie oraz ci, którzy przedłużają ważność dotychczasowego biletu. Bilet taki będzie uprawniał do nielimitowanej liczby przejazdów i dowolnego przesiadania się między pojazdami różnych linii.

Dzień otwarty - Pomorskie bez smogu

Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Starosta Słupski zapraszają na spotkanie pn. „Dzień Otwarty – Pomorskie bez smogu”, które odbędzie się w dniu 5 lipca 2024 r. o godz. 10.00 w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy

Zarząd Powiatu Słupskiego z wotum zaufania i absolutorium za 2023 rok

Za nami IV Sesja Rady Powiatu Słupskiego, podczas której radni podjęli jednogłośnie dwie ważne uchwały w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu Słupskiemu absolutorium oraz wotum zaufania za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.