Logo Biuletyn Informacji Publicznej

Nagrody i stypendia sportowe wypłacone

W związku ogłoszeniem na terenie całego kraju stanu zagrożenia epidemicznego spowodowanego koronawirusem nie można było wręczyć uroczyście nagród zawodnikom i trenerom za osiągnięcia sportowe w 2019 roku oraz przyznanych przez Zarząd Powiatu zawodnikom stypendiów na 2020 rok. Należne kwoty laureaci otrzymali na wskazane konta, pocztą wysłano im stosowne potwierdzenia o przyznaniu przez Zarząd nagrody lub stypendium.

Tegorocznymi laureatami nagród za wysokie wyniki uzyskane w 2019 roku w międzynarodowymi i krajowym współzawodnictwie sportowym zostali:

- Seweryn Wysokiński z CSW Opty Ustka – za zdobycie III miejsca na Mistrzostwach Świata Juniorów i Mistrzostwach Polski Juniorów w żeglarstwie,

- Dawid Kościów z LKS Jantar w Ustce – za zdobycie drużynowo I miejsca  w Pucharze Europy w rzutach oszczepem,

- Mateusz Kosidlak z KS Gryf Słupsk - za zdobycie III miejsca na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w strzelectwie z pistoletu dowolnego,

- Agnieszka Kulak z LKS Jantar Ustka – za zdobycie II miejsca w Mistrzostwach Polski U23 w rzucie dyskiem,

- Katarzyna Znamirowska z TS Judo Gryf Słupsk – za zdobycie III miejsca na Mistrzostwach Polski Młodzików w judo,

- Mirosław Witek z Akademii Młodego Lekkoatlety w Słupsku – za zdobycie I miejsca w pchnięciu kulą i II w rzucie oszczepem na Halowych Mistrzostwach Świata Masters oraz I miejsca w pchnięciu kulą na Halowych Mistrzostwach Polski Masters.

Nagrodzeni trenerzy to:

Henryk Michalski z LKS Jantar w Ustce, Tomasz Czubak i Bernadeta Kopeć z Akademii Młodego Lekkoatlety w Słupsku oraz Lidiusz Kazior i Irena Waszkiel z TS Judo Gryf Słupsk.

Zawodnikom i trenerom wypłacono nagrody w wysokości od 600 do 1500 złotych.

Zarząd Powiatu przyznał też okresowe (na 10 miesięcy) stypendia sportowe, które mają wesprzeć zawodników szczególnie uzdolnionych sportowo. Stypendia przyznawane są w trzech kategoriach: Czempion (500 zł miesięcznie), Wynik  (300 zł) i Talent (200 zł). W pierwszej kategorii stypendium otrzymał Seweryn Wysokiński z Ustki. W drugiej (Wynik) stypendia przyznano: Aleksandrze Karpuk (trenuje w Pomorskiej Akademii Sportu Karate Kyokusihinkai), Katarzynie Znamirowskiej, Adrianowi Kordońskiemu z LKS Fenix Słupsk, Marcelinie Witek (AML Słupsk), Patrykowi Błaszczykowi (LKS Jantar Ustka) i Małgorzacie Pazda-Skowrońskiej (AML Słupsk). Laureaci stypendium w kategorii trzeciej (Talent) to: Szymon Depta, Dominika Skowrońska, Adrianna Litwin, Ludwika Korniat, Kewin Małek - wszyscy z Akademii Młodego Lekkoatlety w Słupsku i Mateusz Kosidlak z KS Gryf Słupsk.

Przyznanie tak wielu stypendiów było możliwe dzięki zwiększeniu przez Zarząd Powiatu zaplanowanych w budżecie środków finansowych na ten cel.

Testy na koronawirusa już w Słupsku

Centrum funkcjonuje na terenie kampusu Akademii Pomorskiej w Słupsku przy ul. Westerplatte 64/Kozietulskiego. Test mogą wykonać osoby, które zgłoszą się na infolinię - tel. 58 727 05 05 i zostaną zakwalifikowane przez operatora do badania.