Przejdź do treści
Dofinansowanie z budżetu państwa
Projekty unijne
Fundusz dróg samorządowych

Niedziela z gęsiną w Swołowie

Niedziela z gęsiną w Swołowie

Gesina

Zagroda Muzealna w Swołowie organizuje w okolicach dnia św. Marcina (11 listopada) imprezę nawiązującą do jesiennego zwyczaju bicia gęsi „Na św. Marcina najlepsza pomorska gęsina”. Odbywa się ona cyklicznie w zagrodzie Albrechta. Podczas imprezy można skosztować tradycyjnych pomorskich potraw z gęsiny takich jak pieczona gęś z jabłkiem, wędzone piersi gęsie, smalec gęsi z majerankiem, brukwiankę czy kartoflankę pomorską na gęsinie. Na targu produktów wiejskich sprzedawane są smakołyki domowej roboty z gospodarstw terenu Krainy w Kratę, a wśród nich przetwory warzywne, konfitury, wypieki, dżemy i miody.

Gęsina II

Wszystkim gościom czas umilają występy artystyczne, nie brakuje też konkursów i zabaw dla milusińskich. Można skorzystać również z takich atrakcji, jak przejażdżki konne czy pieczenie jabłek, kiełbasek i ziemniaków na ognisku. Mimo jesiennej aury na imprezie zjawiają się tłumy gości, a coś dla siebie znajdą tu bez wątpienia zarówno dzieci jak i dorośli. 

Więcej informacji znajdziecie na www.swolowo.pl 

Gęsina III

 

fot. swolowo.pl 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Deklaracja dostępności | Wykonanie i obsługa techniczna AlfaTV | Archiwum strony