Przejdź do treści
Dofinansowanie z budżetu państwa
Projekty unijne
Fundusz dróg samorządowych
22.05
2023

Obchody Dnia Strażaka

Tegoroczne obchody Dnia Strażaka  z udziałem władz samorządowych i służb mundurowych odbyły się 22 maja br. na placu przy Komendzie Miejskiej PSP w Słupsku.

Uroczystości były okazją do uhonorowania strażaków za działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej i pomoc w realizacji zadań poprawiających bezpieczeństwo mieszkańców powiatu przez starostę słupskiego Pawła Lisowskiego, pełniącego jednocześnie funkcję Prezesa Powiatowego ZOSP w Słupsku. Były również okazją do podziękowania wszystkim druhom, którzy z narażaniem życia i zdrowia ruszają do akcji ratowniczych na terenie powiatu.

 

 

02.06
2023

Słupska Akademia stała sie Uniwersytetem Pomorskim

Od 1 czerwca br. słupska Uczelnia zmieniła status i oficjalnie przekształciła się z Akademii na Uniwersytet Pomorski w Słupsku.

01.06
2023

III miejsce w Rankingu Powiatów

Starosta słupski odebrał symboliczną statuetkę i list gratulacyjny za zajęcie przez samorząd powiatu słupskiego trzeciego miejsca w Rankingu Powiatów Polskich 2022 w kategorii powiatów od 60 tys. do 120 tys. mieszkańców.

30.05
2023

IV Powiatowa Olimpiada Pierwszej Pomocy dla młodzieży szkolnej zakończona

Ponad 20 szkół z powiatu słupskiego i miasta Słupska wzięło udział w finałowych konkurencjach IV Powiatowej Olimpiady Pierwszej Pomocy dla młodzieży szkolnej, zorganizowanych na terenie Zespółu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku.

19.05
2023

Nowe wozy strażackie i sprzęt specjalistyczny trafią do jednostek OSP powiatu

Nowe wozy strażackie i sprzęt specjalistyczny trafią do jednostek OSP gmin członkowskich Związku Powiatowo Gminnego. Poinformowano o tym podczas konferencji prasowej z udziałem członków Zarządu Powiatu Słupskiego, samorządowców oraz przedstawicieli Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

16.05
2023

Akcja profilaktyczna dla mieszkańców

Już 22 maja ruszamy z akcją profilaktyczną mającą na celu przebadać mieszkańców powiatu pod kątem czerniaka i osteoporozy.

03.05
2023

Święta majowe

Początek maja to trzy dni w naszym kalendarzu, które są szczególnie ważne w historii Polski.

28.04
2023

Nowe autobusy przekazane przez samorząd powiatowy do PKS Słupsk

Powiat słupski, będący organizatorem publicznego transportu zbiorowego, zakupił cztery nowoczesne, klimatyzowane pojazdy IVECO BUS typ CBLE 4/00 Crossway LE Line 13, które przekazał do PKS Słupsk.

28.04
2023

Umowa na kompleksową modernizację dróg powiatowych podpisana

Umowa na remont prawie 18 km odcinków dróg powiatowych położonych w aż 9 gminach podpisana.

25.04
2023

Podsumowanie LV sesji Rady Powiatu Słupskiego

25 kwietnia br. odbyła się kolejna sesja Rady Powiatu Słupskiego.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Deklaracja dostępności | Wykonanie i obsługa techniczna AlfaTV | Archiwum strony