Podsumowanie LVIII sesji Rady Powiatu Słupskiego

Podczas sierpniowej LVIII sesji Rady Powiatu Słupskiego, zwołane przez Przewodniczącego Rady Powiatu Jana Olecha w dniu 29 sierpnia br., radni zdecydowali o przyjęciu przez Powiat Słupski:
- od Nadleśnictwa Warcino środków (2,4 mln zł) na finansowanie przebudowy drogi powiatowej nr 1167G na odcinku Biesowiczki- Lipnik (gmina Kępice) oraz
- od Nadleśnictwa Dretyń środków (2 mln zł) na finansowanie przebudowy drogi powiatowej nr 1147G na odcinku Darnowo- granica powiatu (gmina Kępice).

W związku z kończącymi się wakacjami radni przyjęli również plan sieci publicznych szkół ponadpodstawowych i specjalnych mających siedzibę na obszarze powiatu słupskiego, który ma obowiązywać od 1 września br. Zapoznali się także ze sprawozdaniami z działalności Państwowych Gospodarstw Wodnych Wody Polskie za 2022 rok.

Sierpniowa sesja była też okazją do nagrodzenia wyróżniających się w pracy funkcjonariuszy policji z terenu powiatu, którzy pod koniec lipca obchodzili swoje święto.

Obchody jubileuszu 30. lecia 7 Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku

7 Brygada Obrony Wybrzeża im gen. bryg. Stanisława Grzmota - Skotnickiego świętuje dziś 30-lecie istnienia.

Otwarcie na nowo biblioteki miejskiej, projekt pt. "Biblioteka bez granic"

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku została ponownie otwarta po modernizacji zrealizowanej w ramach projektu „Biblioteka bez barier'

Święto Komendy Miejskiej Policji oraz Szkoły Policji w Słupsku

W mijającym tygodniu policjanci i pracownicy Komenda Miejska Policji w Słupsku i Szkoła Policji w Słupsku obchodzili swoje święto.