Pomoc w transporcie do punktów szczepień COVID-19

W powiecie słupskim rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19.

Osoby niepełnosprawne oraz mające trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień mogą skorzystać z bezpłatnego transportu na terenie swojej gminy. Wśród uprawnionych do korzystania z transportu są:

1. Osoby niepełnosprawne, tj. posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
  2. Osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejscu zamieszkania punktu szczepień, w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko-wiejskich oraz wiejskich;
  3. Osoby powyżej 70 roku życia, mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejscu zamieszkania punktu szczepień, w przypadku miast powyżej 100 tys. mieszkańców

Zainteresowani transportem mieszkańcy powiatu powinni skontaktować się z odpowiednim koordynatorem z gminy, którą zamieszkują (patrz tabela poniżej), a następnie koordynator podejmuje decyzję odnośnie tego, czy transport danej osoby jest możliwy.

Koordynatorem ds. transportu do punktów szczepień na szczeblu powiatu słupskiego jest:

Dyżurny PCZK, tel. 605 403 605, e-mail: pczk-slupsk@powiat.slupsk.pl, dostępność: całą dobę.

SP Słupsk

Punkty szczepień w powiecie słupskim

Przedstawiamy mapę aktualnych miejsc szczepień (aktualizowanych na bieżąco) na terenie powiatu słupskiego.

Drona Matrice 300 RTK w powiecie słupskim

Od dzisiaj samorząd powiatowy posiada specjalistycznego drona Matrice 300 RTK, który został zakupiony ze środków pozyskanych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.