Pomorska Olimpiada Wiedzy Obywatelskiej „Senior Obywatel”

Jeszcze do 23 listopada br. zbieramy zgłoszenia seniorów 60+ do uczestnictwa w III Pomorskiej Olimpiadzie Wiedzy Obywatelskiej „Senior Obywatel”.

Uprzejmie informujemy, iż z powodu sytuacji pandemii wydłużony zostaje, do 23 listopada br., termin zgłaszania chęci uczestnictwa seniorów, którzy ukończyli 60 rok życia, w III edycji Pomorskiej Olimpiady Wiedzy Obywatelskiej „Senior Obywatel” im. Pawła Adamowicza. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje dotyczące tematyki zagadnień oraz uczestnictwa, zawarte są w zamieszczonym poniżej Regulaminie Olimpiady. Sama Olimpiada w formie testu online przeprowadzona zostanie do dnia 15 grudnia br.

W ramach Olimpiady przygotowano cykl wykładów obejmujących tematykę m.in. prawa obywatelskiego w Polsce, zasad funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego, ochronę praw seniora, formy aktywności obywatelskiej.

Zapraszamy do zapoznania się z wykładami zamieszczanymi w każdy czwartek o godzinie 12.00 na stronie internetowej Klubu Olimpijczyka Srebrni Obywatele https://srebrniobywatele.wordpress.com/olimpiada/ oraz na Facebooku https://m.facebook.com/Olimpiada-Wiedzy-Obywatelskiej-111692980589559/. Wykłady te można odtworzyć w dowolnym czasie.

Olimpiada obejmuje etap powiatowy, w ramach którego eliminacje, w formie testu online,  odbędą się w terminie do 15 grudnia br. Laureaci eliminacji powiatowych rywalizować będą na szczeblu wojewódzkim, którego finał planuje się w czerwcu 2021 roku.
Zgłoszenia uczestnictwa dokonuje się poprzez wypełnienie „formularza zgłoszenia”, zamieszczonego poniżej i złożenie lub przesłanie go do Wydziału Polityki Społecznej na adres Szarych Szeregów 14  lub na adres e-mail: ps@powiat.slupsk.pl lub tjusiewicz@powiat.slupsk.pl – w temacie prosimy wpisać „Senior Obywatel”.

W razie pytań: tel. (59) 841 87 06.

Regulamin Olimpiady

XXIII sesja Rady Powiatu Słupskiego

Odbyła się 1 grudnia br. trybie zdalnym

I Pomorski Tydzień Białej Wstążki

Rozpoczyna się 1 grudnia br.