Powiat słupski na podium Rankingu ZPP

Powiat Słupski na podium tegorocznego Rankingu Powiatów i Miast na prawach powiatu, którego organizatorem jest Związek Powiatów Polskich. Wśród 15 samorządów powiatowych sklasyfikowanych w kategorii powiaty od 60 tys. do 120 tys. mieszkańców Powiat Słupski uplasował się na III miejscu. W swojej kategorii zajął jednocześnie I miejsce wśród powiatów z województwa pomorskiego.

Samorządy powiatowe są oceniane przez ekspertów ZPP w jedenastu grupach tematycznych, takich jak:

• działania proinwestycyjne i prorozwojowe,
  • rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego,
  • rozwój społeczeństwa informacyjnego,
  • rozwój społeczeństwa obywatelskiego,
  • promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej,
  • promocja rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu,
  • wspieranie działań na rzecz społecznej gospodarki rynkowej,
  • wspieranie działań na rzecz bezpieczeństwa publicznego,
  • promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych,
  • współpraca krajowa i międzynarodowa,
  • działania promocyjne.

Kolejność na liście wyróżnionych zależy od wyników osiąganych przez samorząd oraz od realizowanych działań. Ranking jest aktualizowany na bieżąco w trybie online i trwa przez cały rok.

Informacja o terminie pierwszej sesji Rady Powiatu

Informujemy, że zgodnie z Postanowieniem Komisarza Wyborczego w Słupsku I nr 365/2024 z dnia 24 kwietnia 2024 r. pierwsza sesja Rady Powiatu Słupskiego odbędzie się w dniu 7 maja 2024 roku (wtorek) o godz. 11:00 w Starostwie Powiatowym w Słupsku.

Nabór kandydatów do Rady Seniorów Powiatu Słupskiego

Trwa nabór kandydatów do Rady Seniorów Powiatu Słupskiego. Zgłoszenia przejmowane są do 17 maja br.

Komunikat Wydziału Komunikacji i Drogownictwa

W dniu 2 maja br. Wydział Komunikacji w Ustce będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.