Powiat Słupski partnerem Europe Direct

Powiat Słupski będzie partnerem kolejnej edycji projektu związanego z funkcjonowaniem Punktu Informacji Europejskiej EUROPE DIRECT. Poniżej informacje od Centrum Inicjatyw Obywatelskich o funkcjonowaniu punktu w latach 2021 – 2025.

O Punkcie...

EUROPE DIRECT Słupsk rozpoczął swoją działalność 01 maja 2021 roku w związku z otrzymaniem przez Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku dofinansowania z Unii Europejskiej na lata 2021-2025.

EUROPE DIRECT Słupsk zlokalizowany jest w siedzibie Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku, przy ul. Sienkiewicza 19. Osoby zainteresowane działalnością Punktu oraz tematyką unijną zapraszamy do kontaktu zarówno osobistego w siedzibie, po uprzednim umówieniu z konsultantem, jak i telefonicznego (+48531163429), czy mailowego (europedirect@cio.slupsk.pl) w godzinach pracy ED Słupsk tj. od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00, z wyjątkiem dni, w których organizowane będą wydarzenia w terenie.

Cel:

Celem EUROPE DIRECT Słupsk jest przekazywanie zainteresowanym osobom rzetelnej, bezpłatnej informacji na temat Unii Europejskiej.

Czym się zajmuje punkt?

EUROPE DIRECT Słupsk, aby uzyskać założony cel, zorganizuje w Słupsku i regionie wydarzenia, w których będzie informował mieszkańców o działalności Punktu oraz zachęci ich do rozmowy na tematy europejskie.

W ramach Planu Komunikacji na 2021 rok, EUROPE DIRECT Słupsk planuje zorganizować szereg akcji informacyjnych i promocyjnych oraz edukacyjnych dla mieszkańców subregionu słupskiego.

Więcej informacji tutaj.

Zaproszenie na II sesję Rady Powiatu Słupskiego

Przewodniczący Rady Powiatu Słupskiego Jan Olech zaprasza na II sesję Rady Powiatu Słupskiego, którą zwołuje na dzień 14 maja br. o godz. 13.00 w Starostwie Powiatowym w Słupsku.

8 maja - Narodowy Dzień Zwycięstwa

Z tej okazji przedstawiciele władz samorządowych wraz z kombatantami i mieszkańcami regionu słupskiego uczcili pamięć ofiar wojny, składając kwiaty pod pomnikiem Żołnierza Polskiego w Słupsku.

Nowe władze Powiatu Słupskiego wybrane

Za nami I Sesja Rady Powiatu Słupskiego nowej kadencji, podczas której Radni złożyli ślubowanie, a następnie wybrali Przewodniczącego Rady Powiatu Słupskiego, Starostę i Wicestarostę Powiatu Słupskiego.