2023

Projekt "Dostępny Powiat Słupski" zakończony

Dostępny Powiat Słupski to projekt, którego głównym celem była poprawa dostępności do usług publicznych świadczonych przez Starostwo Powiatowe w Słupsku. Najważniejszym złożeniem była likwidacji barier dla osób z niepełnosprawnościami oraz szczególnymi potrzebami.

W ramach zwiększenia dostępności architektonicznej zakupiono m. in. mapy brajlowskie, tyflograficzne tablice i tabliczki informacyjne oraz materace ewakuacyjne. Zwiększono również dostępność cyfrową na stronie internetowej powiatu słupskiego oraz dostępność komunikacyjno - informacyjną poprzez dostosowanie m. in. stanowisk obsługi w Biurze Obsługi Mieszkańca do osób ze specjalnymi potrzebami.

Projekt w całości został sfinansowany ze środków Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój na lata 2014-2020. Więcej na ten temat kliknij.

Foto - dostępność powiatu

Zaproszenie na IV sesję Rady Powiatu Słupskiego

Przewodniczący Rady Powiatu Słupskiego Jan Olech zaprasza na IV sesję Rady Powiatu Słupskiego, którą zwołuje zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym na dzień 25 czerwca 2024 roku, godz. 13.00 (wtorek), w sali konferencyjnej nr 202 Starostwa Powiatowego w Słupsku

Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek OSP za nami

Na stadionie sportowym w Główczycach (gmina Główczyce) odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek OSP zorganizowane przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Słupsku, Komendę Miejską PSP w Słupsku i Gminę Główczyce.

Umowy na modernizację dróg powiatowych podpisane

Na konferencji prasowej z udziałem starosty słupskiego, wicestarosty, członków Zarządu Powiatu, dyrektora ZDP i przedstawicieli wykonawców POL-DRÓG Gdańsk Sp. z o.o. i Furges Sp. z o.o podpisano umowy na zadanie pod nazwą „Modernizacja dróg powiatowych na terenie Powiatu Słupskiego”, dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.