Przejdź do treści
Dofinansowanie z budżetu państwa
Projekty unijne
Fundusz dróg samorządowych

Dostępny samorząd

Dostępny samorząd

 

Powiat Słupski realizuje przedsięwzięcie grantowe „Dostępny Powiat Słupski – poprawa dostępności do usług publicznych świadczonych przez Starostwo Powiatowe w Słupsku”, finansowane w ramach projektu „Dostępny samorząd - granty” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Celem przedsięwzięcia jest poprawa dostępności do usług publicznych świadczonych w Starostwie Powiatowym w Słupsku. Planowana jest likwidacja barier i dążenie do spełnienia wymogów dostępności, w szczególności dostępności do świadczonych usług dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym dla osób z niepełnosprawnościami. Poprawa dostępności obejmie wszystkie kluczowe obszary dostępności (w rozumieniu specjalnych potrzeb osób korzystających z usług: mieszkańców, interesantów i innych): poprawa dostępności dla osób z problemami słuchu, poprawa dostępności dla osób z problemami wzroku, poprawa dostępności dla osób z ograniczeniami w poruszaniu się oraz poprawa dostępności dla osób z problemami poznawczymi.

Katalog działań obejmuje m.in.: usługi doradcze w zakresie dostępności, tyflomapy stojące, tabliczki informacyjne, tablica informacyjna, materace ewakuacyjne, wyposażenie łazienki, stanowiska obsługi dostosowane do osób ze specjalnymi potrzebami, pętle indukcyjne, zapewnienie na stronie internetowej dostosowanej informacji o działalności JST.

Łączna kwota grantu: 99 231 zł.

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Deklaracja dostępności | Wykonanie i obsługa techniczna AlfaTV | Archiwum strony