Przebudowa drogi nr 1130G - dojazd do węzłów drogowych S6 (gm. Słupsk)

Nazwa pełna zadania:

Przebudowa drogi powiatowej nr 1130G stanowiącej dojazd do węzłów drogowych S6 (Gmina Słupsk)

Opis zadania:

Planowana inwestycja zlokalizowana jest w gminie Słupsk, w ciągu drogi powiatowej nr 113G na odcinku od m. Siemianice do m. Jezierzyce (4,75 km). Droga powiatowa nr 1130G łączy się bezpośrednio z drogą wojewódzką nr 213 w m. Siemianice i przebiega w kierunku m. Jezierzyce i dalej w kierunku m.Damnica w sąsiedztwie której planowany jest węzeł komunikacyjny trasy S6 w m. Budy.

Zaprojektowano:

• poszerzenie jezdni do 6,0 m,
  • wykonanie nowych warstw bitumicznych na jezdni,
  • budowę ciągu pieszo-rowerowego na odcinku od m. Siemianice do istniejącego ciągu pieszo-rowerowego w okolicy skrzyżowania w kierunku m. Grąsino,
  • budowę chodnika w m. Siemianice,
  • wykonanie przejść pieszych i przejazdów dla rowerzystów w formie wysp dzielących pasy jezdni,
  • przebudowę zjazdów o nawierzchni bitumicznej na działki sąsiadujące z pasem drogowym drogi nr 1130,
  • wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.