Przebudowa drogi powiatowej nr 1179G od DK6 do DW213

Przebudowa drogi powiatowej nr 1179G od DK6 do DW213 z podziałem na odcinki

Plansza

Realizacja w roku 2020.

Długość odcinków objętych przebudową wynosi 7,32 km i przebiega przez miejscowość Potęgowo oraz przez Podole Wielkie, Dargoleza, Pobłocie.. Inwestycja stanowi kontynuację przebudowy drogi nr 1179G, prowadzonej w latach 2014-2018. Zakres inwestycji obejmuje m.in.:

• poszerzenie jezdni do 6,0m w obszarze miejscowości i do 5,5m poza obszarami zabudowanymi;
  • budowę odcinków chodników o szerokości 1,5m;
  • oznakowanie przejścia dla pieszych poprzez wykonanie oznakowania aktywnego w postaci radaru z tablicą zmiennej treści informującej o prędkości ruchu pojazdu.
  • oznakowanie przejść dla pieszych znakami aktywnymi na tle fluorescencyjnym;
  • budowę wysp dzielących na jezdni, wraz z odgięciem toru jazdy na wlocie do miejscowości;
  • budowę zatok autobusowych wraz z prowadzącymi do nich odcinkami chodników;
  • powiązanie odcinków objętych inwestycją ze skrzyżowaniem drogi krajowej nr 6 w Potęgowie oraz skrzyżowaniem drogi wojewódzkiej nr 213 w Pobłociu;
  • przebudowę skrzyżowań z drogami powiatowymi i gminnymi przez dostosowanie parametrów technicznych skrzyżowań do wymogów dot. m.in. widoczności i bezpieczeństwa włączania się do ruchu z dróg podporządkowanych.

Poprzez realizację celów projektu uzyskano m.in. następujące efekty:

• poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego ze szczególnym uwzględnieniem poprawy bezpieczeństwa pieszych oraz zarządzania prędkością;
  • zapewnienie spójności sieci dróg publicznych;
  • podniesienie standardów technicznych dróg powiatowych;
  • zwiększenie dostępności transportowej;
  • poprawa dostępności terenów inwestycyjnych.