Przebudowa obiektu mostowego JNI 06240083 w ciągu drogi powiatowej nr 1170G w m. Żelkówko (gmina Kobylnica)

Zakres inwestycji obejmuje wykonanie przebudowy obiektu mostowego JNI 06240083 wraz z dojazdami, wykonany zostanie również odcinek chodnika zapewniający bezpieczną komunikację dla pieszych i rowerzystów.

Obiekt leży w ciągu drogi powiatowej nr 1170G łączącej miejscowość Żelkówko bezpośrednio z drogą krajową nr 21. Z uwagi na przebieg drogi nr 1170G, która na dalszym odcinku poprzez powiązanie z drogą gminną i drogą powiatową nr 1171G wiąże się ponownie z drogą krajową nr 21, w przypadku utrudnień w ruchu na drodze nr 21 trasa ta stanowi ważne połączenie pozwalające przekierować ruch samochodowy dla wyznaczenia objazdów. Tereny sąsiadujące z przedmiotowym mostem wykorzystywane są rolniczo, w istniejących kompleksach leśnych pozyskiwany jest materiał dla przemysłu drzewnego.

Wykonanie przebudowy mostu JNI 06240083 jest konieczne z uwagi na zapewnienie bezpieczeństwa ruchu drogowego w tym rejonie i zabezpieczenie potrzeb komunikacyjnych mieszkańców okolicznych miejscowości w tym dostępu do autobusowej komunikacji zbiorowej.

Koszt zadania wynosi 6 544 280,00 zł. Finansowanie inwestycji przedstawia się następująco:

1) Powiat Słupski – 3 250 000,00 zł;

2) Środki z rezerwy subwencji ogólnej – 3 250 000,00 zł.