Rodzinny Piknik strażacki za nami

Za nami Rodzinny Piknik strażacki w Kobylnicy, który zgromadził licznych miłośników pożarnictwa. Na terenie przy Gminne Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy podziwiać można było aż 10 nowych wozów gaśniczych z OSP Gminy Redzikowo, Gminy Kobylnica, Gminy Damnica, Gminy Smołdzino, Gminy Ustka, Gminy Dębnica Kaszubska, Gminy Kępice, Gminy Potęgowo.

Mieszkańcy mogli skorzystać też z innych atrakcji, takich jak animacje w strażackim stylu i czytanie bajek przez strażaków dla najmłodszych oraz fotobudka, pokaz pierwszej pomocy, stoisko promocyjne Szkoły Policji a na nim alko i narkogogle oraz sprzęt do ochrony indywidualnej policjanta i grochówka.

Wydarzenie było finałem inwestycji przeprowadzonej przez Słupski Związek Powiatowo-Gminny, w skład którego wchodzą: Powiat Słupski i wszystkie Gminy powiatu słupskiego,  pod nazwą „Zakup taboru i modernizacja infrastruktury społecznej Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie Słupskiego Związku Powiatowo-Gminnego”.

Inwestycję podsumowali w imieniu Związku starosta słupski Paweł Lisowski oraz wójt Gminy Kobylnica Leszek Kuliński w obecności wójtów poszczególnych gmin oraz strażaków z jednostek OSP z terenu całego powiatu.

Inwestycja obejmowała dostawę:

- 5 ciężkich wozów ratowniczo-gaśniczych dla OSP Łupawa, Potęgowo, Gardna Wielka, Korzybie i Damnica

- 2 średnich wozów ratowniczo-gaśniczych dla OSP Wrząca i Motarzyno

- 3 lekkich wozów ratowniczo-gaśniczych dla OSP Gałęzinowo, Bukówka i Wierzchocino

- sprzętu strażackiego dla OSP z Gminy Ustka i Smołdzino (m.in. pralnice, suszarki, szafy suszące, agregaty, motopompy).

Kwota inwestycji wyniosła ponad 11,5 mln zł, w tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych 7,8 mln zł. Środki własne członków Związku wyniosły prawie 3,7 mln zł.

Zaproszenie na IV sesję Rady Powiatu Słupskiego

Przewodniczący Rady Powiatu Słupskiego Jan Olech zaprasza na IV sesję Rady Powiatu Słupskiego, którą zwołuje zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym na dzień 25 czerwca 2024 roku, godz. 13.00 (wtorek), w sali konferencyjnej nr 202 Starostwa Powiatowego w Słupsku

Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek OSP za nami

Na stadionie sportowym w Główczycach (gmina Główczyce) odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek OSP zorganizowane przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Słupsku, Komendę Miejską PSP w Słupsku i Gminę Główczyce.

Umowy na modernizację dróg powiatowych podpisane

Na konferencji prasowej z udziałem starosty słupskiego, wicestarosty, członków Zarządu Powiatu, dyrektora ZDP i przedstawicieli wykonawców POL-DRÓG Gdańsk Sp. z o.o. i Furges Sp. z o.o podpisano umowy na zadanie pod nazwą „Modernizacja dróg powiatowych na terenie Powiatu Słupskiego”, dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.