Rusza linia 310: Charnowo, Gałęzinowo i Strzelino

Dobre wiadomości dla mieszkańców gmin Ustka i Słupsk. Słupski PKS uruchamia całoroczne kursy na linii nr 310, łączącej Charnowo, Gałęzinowo, Strzelinko oraz Strzelino z głównymi miastami regionu. Autobusy wyjadą na trasy już 1 lutego.

Utworzenie nowych połączeń jest możliwe dzięki współpracy organizatora przewozów – Powiatu Słupskiego – z samorządami Gminy Ustka i Gminy Słupsk. Autobusy będą rozpoczynały kursy na słupskim Dworcu Autobusowym PKS, a następnie pojadą przez Włynkówko, Strzelino, Strzelinko, Gałęzinowo, Charnowo, Zimowiska i Grabno do Ustki, do Węzła Transportowego.

– Chcemy walczyć z wykluczeniem komunikacyjnym na mapie regionu. Cieszymy się, że stała komunikacja autobusowa będzie obsługiwała kolejne miejscowości powiatu – mówi p.o. prezes PKS Słupsk Tomasz Kowalczyk.

Linia „310” poza sezonem wakacyjnym będzie wykonywała po pięć kursów w każdą stronę. Obsługiwana będzie w dni robocze, od poniedziałku do piątku.

Godziny odjazdów zostały tak przemyślane, by zapewnić wygodny dojazd do szkół i do pracy, zarówno pasażerom zmierzającym do Ustki, jak i do Słupska. Mieliśmy również na uwadze tych, którzy w mieście chcą załatwić np. urzędowe sprawy albo zakupy dodaje szef słupskiego PKS-u.

Dodatkowe usprawnienie przewidziano dla mieszkańców Charnowa w gminie Ustka. Bilet miesięczny do lub z Charnowa wydany na linię „200” będzie obowiązywał także w linii „310”. Analogicznie, na bilecie miesięcznym na linię „310” wydanym do lub z Charnowa będzie można jeździć także linią „200”.

PKS Słupsk dysponuje nowoczesnym, niskowejściowym taborem, dostępnym dla osób, które mają trudności w poruszaniu się, a także rodziców z wózkami dziecięcymi. – I właśnie tego typu pojazdy w dużej mierze będziemy kierować do obsługi tych połączeń - zapewnia Tomasz Kowalczyk.

„310” to jedna z linii, której uruchomienie jest możliwe dzięki rządowemu Funduszowi Rozwoju Przewozów Autobusowych. Z tych środków Powiat Słupski na 2023 rok wywalczył ponad 10,5 miliona złotych dotacji na obsługę tras w całym regionie.

Pierwszy kurs linii „310” już w środę, 1 lutego o 6:10 z Dworca Autobusowego PKS w Słupsku. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na oficjalnym facebookowym profilu przewoźnika, a także na stronie internetowej http://pks.slupsk.pl.

Nabór kandydatów do Rady Seniorów Powiatu Słupskiego

Trwa nabór kandydatów do Rady Seniorów Powiatu Słupskiego. Zgłoszenia przejmowane są do 17 maja br.

Rada Seniorów Powiatu Słupskiego zakończyła kadencję

Na ostatnim w tej kadencji posiedzeniu, 12 kwietnia w słupskim Starostwie, członkowie Rady podsumowali swoją działalność mijającej kadencji.