Przejdź do treści
Dofinansowanie z budżetu państwa
Projekty unijne
Fundusz dróg samorządowych
25.01
2023

Rusza linia 310: Charnowo, Gałęzinowo i Strzelino

Dobre wiadomości dla mieszkańców gmin Ustka i Słupsk. Słupski PKS uruchamia całoroczne kursy na linii nr 310, łączącej Charnowo, Gałęzinowo, Strzelinko oraz Strzelino z głównymi miastami regionu. Autobusy wyjadą na trasy już 1 lutego.

Utworzenie nowych połączeń jest możliwe dzięki współpracy organizatora przewozów – Powiatu Słupskiego – z samorządami Gminy Ustka i Gminy Słupsk. Autobusy będą rozpoczynały kursy na słupskim Dworcu Autobusowym PKS, a następnie pojadą przez Włynkówko, Strzelino, Strzelinko, Gałęzinowo, Charnowo, Zimowiska i Grabno do Ustki, do Węzła Transportowego.

– Chcemy walczyć z wykluczeniem komunikacyjnym na mapie regionu. Cieszymy się, że stała komunikacja autobusowa będzie obsługiwała kolejne miejscowości powiatu – mówi p.o. prezes PKS Słupsk Tomasz Kowalczyk.

Linia „310” poza sezonem wakacyjnym będzie wykonywała po pięć kursów w każdą stronę. Obsługiwana będzie w dni robocze, od poniedziałku do piątku.

Godziny odjazdów zostały tak przemyślane, by zapewnić wygodny dojazd do szkół i do pracy, zarówno pasażerom zmierzającym do Ustki, jak i do Słupska. Mieliśmy również na uwadze tych, którzy w mieście chcą załatwić np. urzędowe sprawy albo zakupy dodaje szef słupskiego PKS-u.

Dodatkowe usprawnienie przewidziano dla mieszkańców Charnowa w gminie Ustka. Bilet miesięczny do lub z Charnowa wydany na linię „200” będzie obowiązywał także w linii „310”. Analogicznie, na bilecie miesięcznym na linię „310” wydanym do lub z Charnowa będzie można jeździć także linią „200”.

PKS Słupsk dysponuje nowoczesnym, niskowejściowym taborem, dostępnym dla osób, które mają trudności w poruszaniu się, a także rodziców z wózkami dziecięcymi. – I właśnie tego typu pojazdy w dużej mierze będziemy kierować do obsługi tych połączeń - zapewnia Tomasz Kowalczyk.

„310” to jedna z linii, której uruchomienie jest możliwe dzięki rządowemu Funduszowi Rozwoju Przewozów Autobusowych. Z tych środków Powiat Słupski na 2023 rok wywalczył ponad 10,5 miliona złotych dotacji na obsługę tras w całym regionie.

Pierwszy kurs linii „310” już w środę, 1 lutego o 6:10 z Dworca Autobusowego PKS w Słupsku. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na oficjalnym facebookowym profilu przewoźnika, a także na stronie internetowej http://pks.slupsk.pl.

 

22.03
2024

Konsultacje społeczne na temat "Koncepcji rozwoju infrastruktury rowerowej na terenie powiatu"

Zapraszamy do wypełnienia elektronicznej ankiety dotyczącej koncepcji rozwoju infrastruktury rowerowej na terenie powiatu słupskiego.

12.04
2024

Rada Seniorów Powiatu Słupskiego zakończyła kadencję

Na ostatnim w tej kadencji posiedzeniu, 12 kwietnia w słupskim Starostwie, członkowie Rady podsumowali swoją działalność mijającej kadencji.

12.04
2024

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Uroczystości 84. rocznicy Zbrodni Katyńskiej obchodzono dziś na Starym Cmentarzu w Słupsku.W imieniu samorządu powiatowego w obchodach uczestniczył członek Zarządu Powiatu Marcin Kowalczyk

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Deklaracja dostępności | Wykonanie i obsługa techniczna AlfaTV | Archiwum strony